Erdoğan'dan Cuma Namazı Çıkışı Önemli Açıklama

Zağnos Mehmet Paşa Camii'nde Cuma namazını kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgedeki kalabalığa önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan Cuma Namazı Çıkışı Önemli Açıklama

Balıkesir 'de Kara Astsubay mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Cuma namazını kıldı. Cuma namazı çıkışı toplanan kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan dolardakidalgalanmaya değindi ve önemli ifadeler kullandı.

Cuma'yı Zağnos Mehmet Paşa Camii'nde kılan Erdoğan birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

DAHA GÜÇLÜYÜZ

Her geçen gün daha da güçlendiğimizi söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın bugünden daha güçlü olacağız.

Cuma'yı Zağnos Mehmet Paşa Camii'nde kıldık. Bu belde bu şehir Hasan Basri Çantay'ların şehri. Gönenmli Mehmet Efendi'nin şehri. Bu şehirde Zağnos Mehmet Paşa bu eseri inşa ve ihya etmiştir. Zağnos Mehmet Paşa Camii'nin başka bir özelliği var. Gazi Mustafa Kemal hutbe irad etti. Mehmet Akif Ersoy burada hutbe irad etti."

TEHDİTLE BU MİLLETİ SİNDİREMEZSİNİZ

Son dönemlerdeki ekonomik tehdidlere değinen Erdoğan, "Ben karşımda istiklal ve istikbal mücadelemizin insanlarını görüyorum. Bu kardeşinize verdiğiniz yüzde 50'den fazla destek için teşekkür ediyorum.

Mart seçimlerinde daha güçlü olarak yürümeye varız değil mi? Beraber yürümeye devam edeceğiz inşallah.

Bizi bölemeyecekler. Bu tehditlere sakın aldırmayın. Bu millet tehditlerle sindirilemez. Biz bugüne kadar sadece Allah'ın huzurunda eğildik. Dolarlarla bu milleti çöktüremezler. Batı’nın ekonomik tehditleri bizi sindiremez. Siz de dik durun. Biz size güveniyoruz. Onların doları varsa bizim de Allahımız var. Kredi derecelendirme kuruluşları şöyle demiş böyle demiş o düzenbazları bırakın. " dedi.

Kamubulteni.com | Ankara