Doğudan batıya havalar buz kesecek! Sıcaklığın 10 derece birden düşeceği tarih belli oldu

Meteorolojinin uyardı! 10 derece soğuk havalara hazır olun! İşte ayrıntılar...

Doğudan batıya havalar buz kesecek! Sıcaklığın 10 derece birden düşeceği tarih belli oldu

Türkiye genelinde etkili olan yağışlı hava dalgası, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan güncel tahminlere göre, önümüzdeki günlerde ülke genelinde etkisini sürdürecek. Yağışların yanı sıra, hava sıcaklıklarında da hissedilir derecede bir düşüş yaşanması bekleniyor.

Yapılan açıklamaya göre, yarından itibaren başlayacak olan soğuk hava dalgası ile birlikte, hava sıcaklıkları düşecek ve hafta sonuna kadar bu düşüş devam edecek. Özellikle birçok şehirde yağışlı havanın yanı sıra, soğuk bir hava da hissedilecek, hafta sonu ise kışın etkisi iyice hissedilecek.

havalar soğuyacak

Meteoroloji uzmanlarına göre, cumartesi gününden itibaren yağışların etkisini azaltması bekleniyor, ancak pazar gününe kadar ülkeyi terk etmeye devam edecek. Yağışların sona ermesine rağmen, hava sıcaklıklarında büyük bir artış beklenmiyor.

Meteoroloji, atmosferde oluşan hava olaylarını inceleyen bir bilim dalı olarak karşımıza çıkıyor. Hava durumu tahminlerini yapmak için atmosferdeki değişimleri ve trendleri analiz eden meteorologlar, bu bilimsel verileri kullanarak geniş bir perspektifte hava durumu raporları oluşturuyorlar.

Bu durumda, ülkemizi etkisi altına alan soğuk hava dalgasıyla birlikte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu tahminlere göre, önümüzdeki günlerde yağışlı ve soğuk bir hava ile karşılaşabiliriz. Vatandaşlar, hava durumu değişikliklerine karşı dikkatli olmalı ve gerekli önlemleri almalıdır.