Bakan Soylu'dan Flaş Sözler: Bu Kış Çok Farklı Olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir programda terörle mücadeleye ilişkin önemli ifadeler kullandı.

Bakan Soylu'dan Flaş Sözler: Bu Kış Çok Farklı Olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'dan son dakika PKK açıklaması.

Terör örgütlerine ilişkin açıklamada bulunan, bölücü örgütü bitirmeye yönelik yapılan çalışmalara değinen Bakan Soylu, "TKP/ML'yi ne zannediyorsunuz? Özgürlükçü, demokrasi sevdalısı gençlerin oluşturduğu öğrenci kulübü falan mı zannediyorsunuz? PKK'yı, DHKP-C'yi, TİKKO'yu, TKİH'yi, gerçekten devrimci üniversiteli gençler gibi mi görüyorsunuz? Eylemlerine destek verdiğiniz, hatta bazen gidip fotograf çektirdiğiniz insanlar, sonradan gidip canlı bomba eylemlerinde ortaya çıkıyorlar. Buradaki yanlışı görmüyor musunuz?" dedi.

Terörle mücadeleye değinen Bakan Soylu, yaylalara gidenlerin yiyecek bırakmamasını istedi ve şu ifadeleri kullandı: "Milletimize seslenmek istiyorum, yayla dönemi bitiyor. Ne olursunuz yaylalarda erzak bırakmayın. Dönerken derler ya 'pılınızı pırtınızı toplayın' diye. Ne var ne yok toplayın köydeki, şehirdeki evinize getirin. Mücadele topyekun bir mücadeledir. Gözyaşımızı nasıl bir millet olarak döküyorsak mücadelemizi de bir millet olarak yapmak zorundayız.

PKK BU KIŞ AÇ KALACAK

Özellikle Doğu ve Güneydoğu'daki kaymakamlarımızı ve valilerimizi, jandarma komutanlarımızı, emniyet müdürlerimizi buradan uyarıyorum, terör örgütünü bu kış aç bırakacağız.

Şehirlerden, kasabalardan, ilçelerden lojistik destek temin etmelerine müsaade etmeyeceğiz. Unundan şekerine ne kadar bunları satan yer varsa hepsine gitmek, hepsine tek tek tembih etmek bizim temel görevlerimizdir."

SOYLU: BU KIŞ ÇOK FARKLI OLACAK

Terör örgütleri ile mücadelenin devam ettiği belirten Soylu, "Bu kış, terör örgütleri için çok farklı olacak. Hepsi için, sadece PKK değil, diğer terör örgütleri için de çok farklı olacak." ifadelerini kullandı.

Kamubulteni.com | Ankara