Ehliyet Yenileme ve Çipli Yeni Kimlik Son Tarihi Hakkında Süleyman Soylu'dan Açıklama

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu nüfus müdürlüğü işlemleri ile ilgili açıklamada bulundu. Bakan Soylu , ehliyet yenileme ve yeni kimlik alma son tarihi hakkında açıklamada bulundu.

Ehliyet Yenileme ve Çipli Yeni Kimlik Son Tarihi Hakkında Süleyman Soylu'dan Açıklama

Yeni kimlikler ve ehliyet değişimi için açıklama.

Ahaber 'e konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , yeni kimlikler ve ehliyet yenileme meselesine değindi. Bakan Soylu , corona virüsüne karşı ilk önlemlerin nüfus müdürlüğünde alındığını söyledi. Nüfus Müdürlüklerinde alınan ilk önlemde 65 yaş üstü vatandaşların randevuları 2 buçuk ay sonraya ertelendi. 

Randevuların ertelenmesinin ardından yeni bir karar daha alındı ve randevu süresi 8 dakikaydı önce 30 dakikaya , şimdi de 1 saate çıktı. Randevu almadan vatandaşların işlemleri yapılmıyor. Nüfus Müdürlüğü 'ne gidecek ve işlem yapacak vatandaşların internet üzerinden randevusunu alması gerekmektedir. 

Randevu alan vatandaşlar, daha sonra İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüklerine gidecek ve işlemlerini yapacak. Randevu sayfası hakkında detaylar için Tıklayın

EHLİYET YENİLEME VE YENİ KİMLİK ALMA SON TARİHİ

Son dakika açıklamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , ehliyet yenileme son başvuru tarihinin henüz değişmediğini , 2023 yılı sonuna kadar ehliyet yenileme işlemlerini alacaklarını söyledi.

Yeni kimliklerini almayan vatandaşlar da 2023 'e kadar kimliklerini alacak. 

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA