Üniversite Hastanesi KPSS Taban Puan Şartı Olmadan 15 Memur Alımı Yapacak

Gaziantep Üniversitesi yayımladığı duyuru ile birlikte bünyesinde bulunan Üniversite hastanesinde istihdam etmek üzere KPSS taban puan şartı olmadan farklı mesleklerden toplamda 15 memur alımı yapacak.

Üniversite Hastanesi KPSS Taban Puan Şartı Olmadan 15 Memur Alımı Yapacak

Gaziantep Üniversitesi yayımladığı duyuru ile birlikte bünyesinde bulunan Üniversite hastanesinde istihdam etmek üzere KPSS taban puan şartı olmadan farklı mesleklerden toplamda 15 memur alımı yapacak.

29 Eylül 2022 Perşembe 00:16
Üniversite Hastanesi KPSS Taban Puan Şartı Olmadan 15 Memur Alımı Yapacak

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi KPSS Taban Puan Şartı Olmadan 15 Memur Alımı Yapacak 

Az önce yayımlanan duyuruya göre Gaziantep Üniversite hastanesi sözleşmeli personel alımı yapacak. Gaziantep Üniversitesi yayımladığı duyuru ile birlikte bünyesinde bulunan Üniversite hastanesinde istihdam etmek üzere KPSS taban puan şartı olmadan farklı mesleklerden toplamda 15 memur alımı yapacağını duyurdu.

Kadro dağılımı 

 • Destek Personeli - 2 Kişi - Lise 
 • Büro Personeli - 1 Kişi - Önlisans 
 • Diğer Sağlık Personeli - 9 Kişi - Önlisans - Lise 
 • Sağlık Teknikeri - 1 Kişi - Önlisans
 • Diyetisyen - 1 kişi - Lisans

Adaylardan aranan şartlar 

A-Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki aşağıda belirtilen genel şartlar aranır.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Taksirli Suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.
 • Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak.
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak.
 •  657 sayılı Kanununun 53'üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engeli bulunmamak.

B- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, "sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmü uyarınca başvuruları kabul edilmeyecektir.

C- Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

 1. Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
 2. 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunları için 2020 KPSS P3, önlisans mezunları için 2020 KPSS P93, Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunları içim KPSS P94) Adayların KPSS puanı ile başvurduğu nitelik kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir.
 3.  Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 4. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? 

Adaylar Gaziantep Üniversite hastanesi sözleşmeli personel alımı için başvurularını 13 Ekim 2022 tarihine kadar Üniversite Personel Dairesi Başkanlığına şahsen yapabileceklerdir.

Gaziantep Üniversite hastanesi sözleşmeli personel alımı ilanının detayları için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 29.09.2022 00:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.