Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları 17 Mayıs'ta Sona Erecek

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'ne sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci devam ediyor. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru şartları ve diğer detaylar kamu bülteni haber sitesinde.

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları 17 Mayıs'ta Sona Erecek

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'ne sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci devam ediyor. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru şartları ve diğer detaylar kamu bülteni haber sitesinde.

05 Mayıs 2019 Pazar 20:01
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları 17 Mayıs'ta Sona Erecek

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli bilişim personeli alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

SBSGM'den geçtiğimiz günlerde yapılan resmi bilgilendirmede, kuruma 24 sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirileceği, bu alımlar için başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra her bir unvan için ayrıca belirlenen özel şartlara da uyması gerektiği bildirilmişti.

İLKOKUL, LİSE, ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEN YENİ İŞ HABERLERİ GELMEYE DEVAME DİYOR! YENİ DUYURULARI KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA ve TAKİP ET.

Resmi duyuruda, "Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8 inci maddesi uyarınca, sözlü ve uygulamalı mülakat sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 24 (yirmi dört) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile 2014 yılından itibaren (2014 yılı dahil) yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 (beş) katı aday, Genel Müdürlüğümüz tarafından 25/06/2019 – 05/07/2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı mülakata çağrılacaktır. KPSSP3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş), İngilizce dilinde yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir. Mülakat sonucunda oluşacak başarı sırasına göre sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecektir." ifadelerine yer verilirken, başvuru şartları ise aşağıdaki gibi olmuştu. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu maddede belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 (iki) katı ödenecek pozisyonlar için başvuru yapabilirler.) d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (b) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.) e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, f) "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" te belirtilen özlük hakları ve diğer kuralları kabul etmek, g) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, h) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme edebilme yeteneğine sahip olmak, i) Tutum ve davranışların göreve uygun olması gibi kriterlere sahip olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI VE DİĞER DETAYLAR İÇİN .TIKLAYIN.pdf

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Anestese teknikeiriyim 2019-05-05 21:18:06

Atama istiyoruz 7 ay oldu hala ses yok 5 ay sonra 1 sene olcak bizim emeklerimiz geleceklerimi z biti artık biran önce atama istiyoruz saglik bakani duysun sesimizi

Avatar
erdi 2019-05-05 20:17:16

hic birsey anlamadim

Avatar
Gddhhhbb 2019-05-06 11:20:22

Hepsi yalan dolan inanmayin

Avatar
Tıb sek 2019-05-06 12:20:52

Atama istiyoruz sayın bakanım artık kulak verin sesimize