Rekabet Kurumu 60 Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Rekabet Kurumu tarafından duyurulan ve 11 Nisanda başvuruları başlayan 60 uzman yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru ne zaman sona eriyor, kimler başvuru yapabilir?

Rekabet Kurumu 60 Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Rekabet Kurumu tarafından duyurulan ve 11 Nisanda başvuruları başlayan 60 uzman yardımcısı alımı yapılacak. Başvuru ne zaman sona eriyor, kimler başvuru yapabilir?

30 Nisan 2022 Cumartesi 17:11
Rekabet Kurumu 60 Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Rekabet Kurumu’nda çalıştırılmak üzere, 3 farklı eğitim kadrosunda toplamda 60 kişilik personel alımı yapılmak üzere ilan yayımlandı.

Alım Yapılacak O Bölümler

  • (25 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; en az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden
  • (25 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; Hukuk Fakültelerinden
  • (10 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği bölümlerinden, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından, mezun olanların katılabileceği giriş sınavı sonucunda, Rekabet Uzman Yardımcıları alınacaktır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Sınava katılmak isteyen adaylar 11.04.2022 – 11.05.2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Rekabet Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvuru yapacaktır.

Sınavlar

Sınavlar yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacaktır. Yazılı Sınav 29 Mayıs 2022 Pazar günü Ankara’da yapılacaktır. Sözlü sınava katılabilmek için yazılı sınavdan 100 puan üzerinde en az 70 puan almak gerekiyor.

Başvuru Genel Şartları

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,

2) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları,

3) Görevini devamlı yapmalarına engel olabilecek bir hastalıklarının bulunmaması,

4) Son başvuru tarihi itibariyle 2020 - 2021 Kamu Personel Seçme Sınavlarından:

a) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26 KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (500) kişi içerisinde bulunmaları,

b) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; KPSS P4, KPSS P5, KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (500) kişi içerisinde bulunmaları,

c) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (80) puan almaları ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (200) kişi içerisinde bulunmaları

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.