ÖSYM'ye Bu Bölümlerden Mezun Olanlardan Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Farklı kadrolara yapılan personel alımının başvuru detayları yazımızda.

ÖSYM'ye Bu Bölümlerden Mezun Olanlardan Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Farklı kadrolara yapılan personel alımının başvuru detayları yazımızda.

16 Kasım 2020 Pazartesi 08:38
ÖSYM'ye Bu Bölümlerden Mezun Olanlardan Kamu Personeli Alımı Yapılacak

ÖSYM kamu personeli alacak.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 15 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Farklı bölümlerden mezun olan adaylar arasındna yapılacak sözleşmeli kamu personeli alımında adaylar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar'da yer alan ek 2'inci maddenin (c) fıkrasına göre yazılı ve/veya sözlü sınava alınacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında (ÖSYM) boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına yapılacak personel alımında adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

- 2020-KPSS Lisans sınavı sonucunda, KPSSP3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre yukarıdaki tabloda belirtilen puana sahip olmak. Müracaat şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde 2020-KPSSP3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlanarak, ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday sözlü sınava davet edilecektir. (Sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar adaylar da giriş sınavına alınacaktır)

- Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Yukarıdaki tabloda belirtilen yabancı dil bilgisi puanına sahip olmak. Puanın tespitinde 2016 yılı ve sonrası için alınan YDS veya e-YDS puanları dikkate alınacaktır. Eşdeğer bir sınav sonucu ile başvuru yapacak adayların, sınav geçerlik süresini aşmaması gerekmektedir.

Yabancı dil belgelerinin denkliği hususunda Başkanlığımızın 18/09/2017 tarihli Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Yönergesi ve 25/02/2016 tarihli Eşdeğerlik Tablosu esas alınacaktır.

657 sayılı Kanun'un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun'un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmamak

KADRO DAĞILIMI-MEZUNİYET ŞARTI VE ÖZEL KOŞULLAR

BAŞVURU

İlana başvurular bugün ÖSYM sayfası üzerinden alınacak. (ais.osym.gov.tr) internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” doldurularak başvuru internet üzerinden yapılacak. Eşdeğer sınav belgesi ile müracaat eden adayların başvuru süresi içerisinde belgelerini Başkanlığımızın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan Personel ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aa 2020-11-16 11:11:31

Kadroya bak.

Avatar
Jahahh 2020-11-16 10:52:42

4 yıllık 4 yıllık çok zekilerdide 4 yillikmi okudular sanıyorsunuz çoğu parayla okudu anne baba zorlamasıyla okudu.. bizlerse bin kat zeki olmamıza rağmen kendimizi övmek için degil okulda zaten durum belli kim zeki kim degil mecburen 2 yıllık okuyanlar olarak gerçekten bu dünya yaşanılacak bir yer değil diyorum

Avatar
!!! 2020-11-16 10:40:38

Madem her kurum 4 yıllık mezun alacak neden 2 yıllık fakülteler var ve biz neden zamanımızı oralarda harcadik

Avatar
Şş 2020-11-16 10:25:16

Şaka gibi bit kadro şartlar uçmuş

Avatar
Ofspor 2020-11-16 11:56:08

Birincisi o kadar zekisin de neden 4 yıllık kazanamadın :) ikinciside 2 yıllıklar fakülte değil meslek yüksek okulu

Avatar
Tuğba 2020-11-16 14:06:42

4 yıllık okumak hatta üniversite okumak zekayı kanıtlayan bişey değil arkadaşlar saçmalamayın maddi durumu yetersiz olduğu için okuyamayan insanlar var. 4 yıllık okudum diye kalkıp 2 yıllık okuyanlara sallamayın burda sonuç olara4 yıllık okumuşsun ama bak issizsin aynı siteden ilan kovalıyorsun çocuk orda çoğu kişi yazmis hemen zıplamışsın yaran var sanırım:)

Avatar
Senem 2020-11-16 18:43:41

Ego kasmış yine birileri. Burda ortak bir sorunumuz var işsizlik siz neyin muhabbetini yaşıyorsunuz? Yazık!!!