OGM 34 Şehre Mülakatsız Kamu Personel Alımı Yapacak-3800 TL Maaşla

OGM , 34 farklı şehre, 2 kadroda istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Mülakatsız olarak yapılacak kamu personeli alımında başvuru bilgileri ve detayları yazımızda.

OGM 34 Şehre Mülakatsız Kamu Personel Alımı Yapacak-3800 TL Maaşla

OGM , 34 farklı şehre, 2 kadroda istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Mülakatsız olarak yapılacak kamu personeli alımında başvuru bilgileri ve detayları yazımızda.

08 Ekim 2020 Perşembe 00:05
OGM 34 Şehre Mülakatsız Kamu Personel Alımı Yapacak-3800 TL Maaşla

Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı yapacak.

Orman Genel Müdürlüğü tarafındna bir duyuru yayımlandı. Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruda , farklı kadro ve şehirlerde istihdam etmek üzere 102 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Alınacak personeller, OGM 'nin taşra teşkilatı bünyesinde istihdam edilecek.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar ’da yer alan Ek 2’nci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın mülakatsız yapılacak kamu personeli alımında başvuru bilgileri KAMU BÜLTENİ sayfasında.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

1. 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2. 2018 yılı KPSS (B) grubu Önlisans KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

3. Başvuruda bulunan adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan: “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.

Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

4. Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE MEZUNİYET ŞARTI

34 Şehre yapılan personel alımının illere göre dağılımı ise şu şekilde:

BAŞVURU

İlana başvurular 14-21 Ekim 2020 tarihleri arasında internet üzerinden alınacak. http://isealim.ogm.gov.tr adresi üzerinden yapılacak başvurularda , ekran açıldığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vatandaş 2020-10-08 10:02:10

1 tane bile Harita ve Kadastro Teknikeri yok. Bu devletin, devlet büyüklerimizin vs. bize ne garezi var ?

Avatar
Dış ticaret 2020-10-08 15:20:02

Dış ticaret alımları neden hiö yapılmıyor nedir bu ben anlamıyorum madem alım olmayan bölümler var kapattın daha fazla gencin hayatını mahvetmeyin.

Avatar
Berk 2020-10-08 21:18:49

Harita teknikeri alımı bekliyoruz artık.madem almıyorsunuz kapatın bu bölümü bizden sonrakilere yazık olmasın.

Avatar
Ezgi bulut 2020-10-10 12:08:11

Dış ticaret alımı neden yok