Muş Alparslan Üniversitesine 50 Sözleşmeli Personel Alımı

Maş Alparslan Üniversitesi 50 sözleşmeli personel alımı yapacağının müjdesini verdi. Resmi Gazetede yayımlanan ilanla başvurular bugün başladı. Farklı birimlerden 50 kişi istihdam edilecektir.

Muş Alparslan Üniversitesine 50 Sözleşmeli Personel Alımı

Maş Alparslan Üniversitesi 50 sözleşmeli personel alımı yapacağının müjdesini verdi. Resmi Gazetede yayımlanan ilanla başvurular bugün başladı. Farklı birimlerden 50 kişi istihdam edilecektir.

05 Ocak 2022 Çarşamba 17:33
Muş Alparslan Üniversitesine 50 Sözleşmeli Personel Alımı

Resmi Gazetede yayımlanan ilanda Muş Alparslan Üniversitesinden toplamda 50 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Bu personeller farklı birimlerde istihdam edilecektir. Bugün itibariyle başlayan başvurular 19 Ocak 2022 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir. Farklı birimlerde ve farklı yüksekokullarda istihdam edilecek bu personellerin listesi şu şekilde olacaktır.

Başvuru yapacak adayların Lisans, Ön Lisans veya Ortaöğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir. Ayrıca bu adaylar 2020 yılı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın toplam 50 (elli) adet sözleşmeli personel alınacaktır.

 • Büro personeli (Memur), ( 2 adet) Erkek/Kadın
 • Büro personeli (Sekreter), (2 adet) Kadın
 • Destek Personeli (Temizlik), (15 adet) 6 Erkek/9 Kadın
 • Destek Personeli (Kaloriferci), (2 adet) Erkek
 • Destek Personeli (Basit Bakım), (7 adet) Erkek
 • Destek Personeli (Şoför), ( 2 adet) Erkek
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi (20 adet) 14 Erkek/6 Kadın

Başvuracak Adaylarda Aranacak Şartlar

Genel Şartlar

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2) Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.

3) 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

4) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

5) Görevini yapmasına engel hastalığı bulunmamak.

6) 2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilanın KPSS puan türüne uygun olması gerekmektedir.

7) Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması gerekmektedir.

8) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-6'ncı maddesi gereğince "İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi..." hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

9) Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecektir. Birden fazla pozisyona başvuru yapılması halinde adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

10) Sözleşmeli personel pozisyonlarına ait görev tanımındaki işler ve görev yerleri bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. İdare ihtiyaç duyulması halinde yeni görev yerleri ve görevlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

Adaylar başvurularını ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren on beş gün içinde (mesai saati bitimine kadar) Muş Alparslan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına ŞAHSEN yapacaklardır.

a) Süresi içinde yapılmayan başvurular,

b) Eksik belge ile yapılan başvurular,

c) Talep edilen nitelikleri taşımayan aday başvuruları ve

d) Posta, fax veya internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

Başvuru Başlangıç : 05 Ocak 2022

Başvuru Bitiş : 19 Ocak 2022 (Mesai bitimine kadar)

Başvuru Adresi : Muş Alparslan Üniversitesi Güzeltepe Külliyesi Personel Daire Başkanlığı, Diyarbakır Yolu 7. km, 49250 Merkez/Muş

Tel : (Santral) 0436 249 49 49 (Dahili) 1137-1139

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

1)Başvuru Formu Üniversitemiz internet sayfasından temin edilecektir. (Fotoğraflı ve imzalı), (Adaylar başvuracağı unvanı belirtmek zorundadır.)

2) Nüfus cüzdanı/TC kimlik kartı fotokopisi (Net ve okunur olmalıdır.)

3) Diploma fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi (e-Devlet çıktısı kabul edilecek olup, sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.)

4) 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi. (Sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.)

5) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. (Askerlik Durum Belgesi e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)

6) Adli Sicil Kaydı. (e-Devletten resmi kurum / memuriyet seçeneği kullanılmalı.)

7) Başvurulan unvanda isteniyor ise, iş tecrübesini gösterir onaylı belge/ katılım belgesi/sertifika.

8) Detaylı Hizmet Dökümü. (e-Devletten SGK tescil ve hizmet dökümü / barkotlu belge oluştur seçeneği kullanılmalı.)

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI

 1. 2020 KPSS (B) KPSS (P3), KPSS (P93), KPSS (P94) grubu puan sıralamasına (KPSS puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, mezuniyet tarihlerinin de eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınır.) göre hak kazanan adayın ismi başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 15 (on beş) iş günü içerisinde www.alparslan.edu.tr adresinden ilan edilecektir. İlan edilen kadronun 3 (üç) katı kadar yedek aday belirlenecektir.
 2. 2) Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar için, sonuçların ilan edilmesinden sonra istenecek belgeler, başvuru zamanı, evrakların teslim edilme şekli ve diğer şartlar Üniversitemiz www.alparslan.edu.tr adresinden ayrıca ilan edilecektir.
 3. 3) Atanmaya hak kazanan adayların, sonuçların ilan edilmesinden itibaren belirtilen süre içerisinde istenilen belgeler ile Muş Alparslan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeyen veya müracaat etmeyen adaylar hakkını kaybetmiş sayılacaktır.
 4. 4) Atanma hakkı kazanan adaylar zamanında başvurmadığında veya başvuranların aranan şartları taşımadığı tespit edildiğinde yedek adaylardan başarı puanı dikkate alınarak yerleştirme yapılacaktır.
 5. 5) Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır. İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanacaktır.

188/1-1

Son Güncelleme: 05.01.2022 18:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.