Milli Saraylar İdaresi 60 KPSS ile 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için ilana çıkan Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alacak.

Milli Saraylar İdaresi 60 KPSS ile 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için ilana çıkan Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alacak.

16 Mart 2022 Çarşamba 17:08
Milli Saraylar İdaresi 60 KPSS ile 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapıyor

Lise, ön lisans ve lisans mezunları adayların başvuru yapabileceği Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı için 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecektir.

Kadro dağılımı şu şekilde

Lise Mezunu: 10 personel

Ön Lisans Mezunu: 10 Personel

Lisans Mezunu: 10 Personel

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Başvurular 9 Mart 2022 tarihinde başlamış olup son başvuru tarihi 20 Mart 2022 saat 23 59’a kadar olacak. Başvurular e-Devlet ve üzerinden yapılacaktır.

KPSS Şartı Var Mı?

Adaylar başvuru yaparken KPSS puanlarıyla başvuru yapabilecektir. Başvuruda 2020 ve 2021 KPSS puan türlerinden lisans mezunları için P3, ön lisans mezunları için P93, ve lise mezunları için P94 puan türleri baz alınacak. Başvuru yapabilmek için bu puan türlerinden 60 ve daha üstü puan almak gerekiyor.

Adaylar KPSS puanları ile beraber giriş sınavına katılacaktır. Giriş sınavı sözlü olacak. Alım için KPSS puanı ve sözlü sınav puanı beraber değerlendirilecektir.

Yaş Sınırı Kaç

Başvuracak adayların başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Başvuru Genel Şartları

18 yaşını tamamlamış olmak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.,

Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde belirtilen istisnalar hariç olmak üzere hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara sahip olmak.

Başvuru Özel Şartlar


Not: Silahlı Güvenlik Kimlik Kartı, Silahlı Özel Güvenlik Elemanı Sertifikası veya bunlar için başvuruda bulunulduğuna ilişkin ilgili kurum ve kuruluşlardan alınmış belgelerin tam ve okunaklı bir şekilde Kariyer Kapısına yüklenmesi gerekmektedir. Silahlı Güvenlik Kimlik Kartı yükleyecek adayların kartlarının ön ve arka yüzlerinin ikisini birden tam ve okunaklı olarak Kariyer Kapısına yüklemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuru Kılavuzu İçin: TIKLAYIN

Başvuru Sayfasına Gitmek İçin: TIKLAYIN

Son Güncelleme: 16.03.2022 17:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.