Lisans Ön lisans ve Ortaöğretim Sözleşmeli Personel Alımı

Bursa Teknik Üniversitesi tarafından çeşitli kadrolarda istihdam edilmek üzere toplamda 30 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Lisans Ön lisans ve Ortaöğretim Sözleşmeli Personel Alımı

Bursa Teknik Üniversitesi tarafından çeşitli kadrolarda istihdam edilmek üzere toplamda 30 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

01 Mart 2022 Salı 14:24
Lisans Ön lisans ve Ortaöğretim Sözleşmeli Personel Alımı

Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere en az ortaöğretim mezunu 30 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

KPSS Şartı Var Mı?

Adaylar başvuru yaparken KPSS puanlarıyla başvuru yapacaktır. Bazı kadrolarda taban 70 puan olarak belirtilirken bazı kadrolarda taban puan şartı bulunmuyor.

Başvuru tarihleri

Başvuru başlangıç tarihi 01 Mart 2022 Salı

Son başvuru tarihi 15 Mart 2022 Salı ( Mesai saati bitimi 17.00)  

Adayların başvuru evraklarını eksiksiz şekilde müracaat süresi içerisinde Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Alım Yapılacak Kadrolar

Başvuru Genel Şartları

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak zorunludur.

2. Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

3. Lisans mezunları için 2020 KPSS P3, Ön lisans mezunları için 2020 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için ise 2020 KPSS P94 puanına sahip olmak.

4. “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir.)

5. Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.

6. Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların tüm başvuruları iptal edilecektir.

7. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge başvuru formuna eklenecektir.

8.Programcı kadrosu için; Yurtiçi veya yurtdışında İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak veya yurtiçinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapmış olmak (Bu şekilde başvuranların puanlama kriterleri ve ücret kriterlerinin değerlendirilmesinde İngilizce dil düzeyi “D” olarak kabul edilecektir) veya yabancı dil Bilgisi seviye tespit sınavından (YDS) İngilizceden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yönetim Kurulu tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.)

Başvuru İçin İstenen Belgeler

Sözleşmeli personel pozisyonlarına müracaat edecek adaylardan istenilen belgeler;

- Başvuru formu,

- 2020 KPSS sonuç belgesi,

- 2 (iki) adet fotoğraf (Bir adedi başvuru formuna yapıştırılacaktır)

- Adli sicil belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)

- Özel güvenlik görevlisi kimlik kartı ve B Sınıfı ehliyet (Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosu için)

- Sertifika veya belge istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti,

- Askerlik durum belgesi (Erkek Adaylar için, e-Devletten alınan kare kodlu belgeler kabul edilir.)

- Nüfus cüzdan sureti. (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)

- Diploma veya mezuniyet belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)

- Avukatlık ruhsatnamesi, (Avukat kadrosu için)

- İngilizceden en az (D) düzeyinde Yabancı Dil Belgesi (Programcı kadrosu için)

- E sınıfı ehliyet- SRC2 ve SRC4 belgeleri ile psikoteknik belgesinin aslı veya onaylı sureti (Şoför kadrosu için)

- Başvuru süresi içerisinde alınmış olması kaydıyla beden kitle endeksini gösterir belge (koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonları için)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.