KPSS 2020/4 Tercihleri Sona Eriyor-İşte Beklenen Sonuç Tarihi

81 şehirde bulunan hastanelere en az lise mezunu adaylar arasından 8 bin 844 kamu personeli alımı yapılıyor. KPSS puanı ile mülakatsız yapılan personel alımında başvurular için son saatlere girildi. İşte sonuçlar için beklenen tarih.

KPSS 2020/4 Tercihleri Sona Eriyor-İşte Beklenen Sonuç Tarihi

81 şehirde bulunan hastanelere en az lise mezunu adaylar arasından 8 bin 844 kamu personeli alımı yapılıyor. KPSS puanı ile mülakatsız yapılan personel alımında başvurular için son saatlere girildi. İşte sonuçlar için beklenen tarih.

20 Şubat 2020 Perşembe 08:55
KPSS 2020/4 Tercihleri Sona Eriyor-İşte Beklenen Sonuç Tarihi

8844 personel alımı başvurusu bugün sona eriyor.

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı ilk atama döneminde 8 bin 844 kamu personeli alımı yapacak. KPSS puanı ile mülakatsız yapılacak personel alımında tercihler bugün sona eriyor. Sağlık personellerinin 20 Şubat 2020 saat 23.59 'a kadar tercihlerini ÖSYM 'ye bildirmesi gerekmektedir.  Tercihlerini yapan adayların 20 TL olan tercih ücretini anlaşmalı bankalara yatırması gerekmektedir. 

ALIM YAPILAN KADROLAR

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 8 bin 844 personel alımı kadrolarına yer verildi. İşte lisans , ön lisans ve lise mezunu sağlık personeli alımı kadroları:

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (SADECE YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA PROGRAMLARINDA) öğrenim görmüş adayların, 18 Şubat 2020 tarihinde saat 17.00’ye kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı-Çalışma Genel Müdürlüğünün Ek Hizmet Binasına (GMK Bulvarı No:6 Kat:2 Kızılay/ANKARA) şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yüksek lisans veya doktora mezunu Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı-Çalışma Genel Müdürlüğüne herhangi bir başvuru yapmayacaklardır.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesine göre veya Sağlık Bakanlığı ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarında (üniversite hastaneleri dahil) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında (*) ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında (**) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

(*) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan hüküm:“…Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.”

(**) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üç ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümler:“…Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

Sözleşmesini; a) Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan, b) Öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen ve ekli 4 sayılı cetvelde yer alan unvanlara ilişkin pozisyonlara ek 4 üncü madde çerçevesinde atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlardan, c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.”

TERCİHLER ÖSYM ÜZERİNDEN

Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 personel alımında tercihler ÖSYM üzerinden yapılacak.

Yukarıdaki tercih kılavuzunda belirtilen kadrolara  https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden alınıyor. Açılan sayfada tercihlerinizi yapın.

Tercihlerinizi yaptıktan sonra 20 TL olan tercihü cretini aşağıdaki anlaşmalı bankalara yatırın.

Tercih ücreti yatırmak için son tarih 21 Şubat 2020 saat 23.59.

Kadın erkek sağlıkçılar bu sayfada: Bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

KPSS 2020/4 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl yapılan KPSS tercihleri , başvurunun bitmesindne 7 gün sonra açıklandı. Bu tercihlerin de 28 Şubat 2020 Cuma günü açıklanması bekleniyor.  Sonuçlar açıklandığı anda bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat 2020-02-20 09:47:06

Ne saçma bir olay Herkez ankaraya gidip başvuru yapamaz