Konya Teknik Üniversitesi'ne Lise, Önlisans, Lisans Mezunlarından Personel Alınacak

Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alımı ilanına başvurular sürüyor.

Konya Teknik Üniversitesi'ne Lise, Önlisans, Lisans Mezunlarından Personel Alınacak

Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alımı ilanına başvurular sürüyor.

22 Eylül 2019 Pazar 15:24
Konya Teknik Üniversitesi'ne Lise, Önlisans, Lisans Mezunlarından Personel Alınacak

Konya Teknik Üniversitesi'ne Lise, Önlisans, Lisans Mezunlarından Personel Alınacak

Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan resmi duyuruda alımla ilgili, "Üniversitemiz birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara"da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” 7 (yedi) adet, Programcı ve Çözümleyici kadroları için ise ek 2’inci maddenin (c) fıkrası gereğince KPSS (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle ilan edilen kadronun 10 katına kadar aday arasından yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda 2 (iki) adet olmak üzere toplam 9 (dokuz) adet sözleşmeli personel alınacaktır." ifadelerine yer verilirken, başvuru yapacak adaylarda aranacak nitelikler de ilgili duyuruda yer almıştı.

İLKOKUL MEZUNLARI İÇİN İŞ HABERLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN TÜRKİYE'NİN LİDER MEMUR ADAYI SİTESİNİ TAKİP ET! TIKLA VE KATIL.

Buna göre adaylarda aranacak nitelikler aşağıdaki gibi olacak: 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 2- Başvuru tarihiitibariyle18 yaşını tamamlamış olmak. 3- Kamu haklarından mahrum bulunmamak. 4- Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileliiflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin iflasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak. 5- Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak). 6- 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 7- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılması sonucunda atamaya engel durumu bulunmamak. 8- Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak. 9- Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek. 10- Adayların 2018 veya 2019 KPSS(B) grubu puan türlerinden mezuniyetine uygun olan puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ayrıca deneyim şartı istenilenlerin çalışma süreleri ve belgelerin asılları değerlendirilecektir. 11- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 12- Sadece bir unvan kodu için başvurulacaktır. Birden fazla unvan kodu için başvuru yapılması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır. 13- Özel şartları ilan tarihinin ilk günü itibariyle sağlıyor olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Başvurular , Konya Teknik Üniversitesi'nin resmi sayfasından temin edilecek başvuru formu ve talep edilen diğer belgelerle üniversitenin personel dairesine şahsen müracaat şeklinde yapılacak. Üniversite rektörlüğünce yapılan bilgilendirmede, başvuru sürecine ilişkin, "Adayların ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Konya Teknik Üniversitesi resmi internet sayfası www.ktun.edu.tr 'den temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta, fax ve internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir." denildi. 

BAŞVURU SIRASINDA ADAYLARDAN TALEP EDİLECEK BELGELER

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.