Kayseri Üniversitesi 2022 KPSS ile Büro Personeli Teknisyen ve Destek Personeli Alımı Yapacak

Kayseri Üniversitesi personel alım ilanı yayımladı. Sözleşmeli personel alımı kapsamında 7 personel alımı gerçekleştirilecek.

Kayseri Üniversitesi 2022 KPSS ile Büro Personeli Teknisyen ve Destek Personeli Alımı Yapacak

Kayseri Üniversitesi personel alım ilanı yayımladı. Sözleşmeli personel alımı kapsamında 7 personel alımı gerçekleştirilecek.

15 Aralık 2022 Perşembe 16:24
Kayseri Üniversitesi 2022 KPSS ile Büro Personeli Teknisyen ve Destek Personeli Alımı Yapacak

3 farklı kadroda personel alım ilanı gerçekleştireceğini duyuran Kayseri Üniversitesi, ikamet şartı aramadan sözleşmeli kamu personeli alımı alacağını açıkladı.

KPSS Şartı

Başvurular için 2022 KPSS puanı gerekiyor. Başvurular lisans ve ortaöğretim mezunlarına yönelik olduğu için lisans mezunları KPSS P3, ortaöğretim mezunları ise KPSS P94 puan türüyle başvurularını yapacak. Başvurular için 60 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Mülakat Şartı Var Mı?

Başvurularda mülakat şartı aranmıyor. Adayların yerleştirme işlemi KPSS puan sıralamasına göre yapılacak.

Alım Yapılacak Kadrolar ve Nitelikleri

Başvuru Genel Şartları

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak

3- İşini sürekli yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.

4- KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

5- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan öğrenim düzeyinden mezun olmak, ilanın ilk başvuru tarihi itibariyle aranan nitelik ve özel koşulları taşımak ve belgelendirmek.

6- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

8- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak

9- Her aday ilan edilen bir kadroya başvuruda bulunabilecektir. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

10- Adayların yirmi dört saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve iç/dış mekânlarda çalışmasına engel durumu bulunmamak.

11- Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini pdf ya da jpeg formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

12- Tüm kadrolar için son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

ÖNEMLİ NOT: Atanmaya hak kazanan adaylar; İhtiyaç dahilinde Üniversitenin merkez kampüsünde ve Üniversiteye bağlı (ilçelerde bulunan) kampüslerde görevlendirileceklerdir. Adaylar bu koşulları kabul etmiş sayılacaktır.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar için başvuru süreci bugün itibariyle başlamış oldu. e-Devlet Kapısı üzerinden “Kayseri Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Başvurular 15-29 Aralık 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

- Adayların aranan nitelikler kısmında istenilen Sertifikaları “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan “belgeler” alanındaki ilgili alana pdf formatında mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

- Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini Kariyer Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

- 1002 ve 1004 nolu kadro pozisyonu için, Detaylı Hizmet Dökümü (e-Devletten SGK tescil ve hizmet dökümü/barkotlu belge oluştur seçeneği kullanılmalıdır) belgesini “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan ilgili alana pdf formatında mutlaka yüklemeleri gerekmektedir. SGK dökümünde meslek kodu yazmıyorsa ilave olarak SGK dökümünü destekleyen belge eklemeleri zorunlu olup, bu belgeyi “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan ilgili alana pdf formatında mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.