İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ya En Az Ortaöğretim (Lise) Mezunu Temizlik Görevlisi Alımı Başvuruları Sürüyor

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü’nün yayımladığı temizlik görevlisi alım ilanı için başvuru tarihleri ve şartları netleşti.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ya En Az Ortaöğretim (Lise) Mezunu Temizlik Görevlisi Alımı Başvuruları Sürüyor

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü’nün yayımladığı temizlik görevlisi alım ilanı için başvuru tarihleri ve şartları netleşti.

17 Haziran 2021 Perşembe 21:40
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’ya En Az Ortaöğretim (Lise) Mezunu Temizlik Görevlisi Alımı Başvuruları Sürüyor

İ.Ü. Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilanda, kuruma 55 kadrolu temizlik görevlisi alımı yapılacağı, başvuruların İŞKUR üzerinden alınacağı kaydedilmişti.

14  Haziran’da başlayan başvuru işlemlerinin 5 gün süreceği belirtilirken, başvuru yapmak isteyen adayların en az lise mezunu olması gerektiği, 30 yaşını aşmamış olması gerektiği belirtildi.

Yeni Memur Alımlarını Takip Etmek için , Sadece iş haberlerine göz atmak , kadın-erkek diğer adaylarla tanışarak, bilgi alışverişinde bulunmak için yeni sayfaya katılma isteği gönder. Katılım isteği için https://www.instagram.com/k.bulteni.is/?hl=tr

Başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak genel şartlar ise şu şekilde sıralandı:

1-Türk vatandaşı olma,
2. 18 yaşını tamamlamış olmak, 

İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak, 

3- Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak. 

5. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuata uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir, 

6. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilecektir. 

7. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe madde 16 'ya göre '' Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri ; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.'' denildiğinden sözlü sınav sonucunda başarılı olmak, 

8- Diğer hususlarda ilgili mevzuat / yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir. 

TEMİZLİK PERSONELİ (55 KİŞİ) İÇİN ARANAN ÖZELLİKLER

1-  EN AZ ORTAÖĞRETİM (LİSE VE DENGİ) MEZUNU OLMAK

2-  30YAŞINIDOLDURMAMIŞOLMAK

3-ÜNİVERSİTEMİZİN SAĞLIK UYGULAMA VEA RAŞTIRMA MERKEZLERİ İLE YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNİN İÇ VE DIŞ SAHA TEMİZLİĞİNDE RESMİ TATİL, HAFTA SONU TATİLİ İLE DİĞER GÜNLERDE 24 SAAT ESASINA GÖRE VARDİYALI OLARAK ÇALIŞMAYI KABUL ETMEK ŞARTIYLA.

İLANA İKUR ÜZERİNDEN ERİŞİM SAĞLANABİLİYOR

İŞKUR üzerinden Temizlik Görevlisi Alımı Noter kurası ne zaman çekilecek?

Kura işlemleriyle ilgili yapılan resmi açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

1. Noter kurasına katılacak olanların isim listesi 22/06/2021 Salı günü (http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr) internet adresinde DUYURULAR kısmında yayınlanacaktır.    2. Noter huzurunda kura çekimi 24/06/2021 Perşembe günü saat 10:00 da İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkesi Okuma Salonunda (Üniversite Mah. Bağlariçi Cad No:7 Avcılar- İstanbul)yapılacaktır. 3. Noter kurası sonucu mülakat sınavına katılmaya hak kazanan asil ve yedeklerin listesi Üniversitemiz (http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr) internet adresinde DUYURULAR kısmında yayınlanacaktır. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İ.Ü. Cerrahpaşa Üniversitesi Personel Alımı Sözlü Sınavlar 

1Kura çekimi sonucu ilgili noter tarafından gönderilen listeler ile sözlü sınav yeri ve tarihi Üniversitemiz kurumsal internet sayfasından (http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr) takip edilebilecek, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. 

2. Sınav kurulunca, açık işçi sayısı kadar asil, yeterli sayıda yedek aday belirlenir. İşe başlamayanlar ile 60 gün içerisinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasından başlayarak yerleştirme yapılır. 

3. Asil ve yedek adaylar Üniversitemiz internet sayfasından (http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr) ilan edilecektir. 

4. Uygulamalı sınav yapılması gereken durumlarda esas ve usuller sınav kurulunca belirlenir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nur 2021-06-18 13:36:28

Kaldırın şu yaş şartını kaldırın milleti bile bile ölüme sürüklemeyin