İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Kamu Personeli Alımı Yapacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda mütercim kadrosuna 5 kamu personeli alınacağına yer verildi. İlan detayları haberimizde.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Kamu Personeli Alımı Yapacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda mütercim kadrosuna 5 kamu personeli alınacağına yer verildi. İlan detayları haberimizde.

21 Şubat 2020 Cuma 13:02
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Kamu Personeli Alımı Yapacak

Göç İdaresi personel alacak.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda mütercim kadrosuna 5 personel alımı yapılacağına yer verildi.  4500 TL maaşla yapılan personel alımında başvuru detayları haberimizde.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde Genel Müdürlük merkez teşkilatında istihdam edilecek personellerde aranan şartlar şu şekilde:

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

- Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren İngiliz, Amerikan Dili/Dil Bilimi Eğitimi/Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim Bölümlerinden veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla beş yıl içerisinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) (A) düzeyinde puana veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla iki yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak,

- 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP3 puan türünden en az 70 ve üzeri KPSS puanı almış olmak kaydıyla yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 5 (beş) katı adayın içerisinde bulunmak,

- Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulundukları sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması,

- Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU

İlana başvurular 24 Şubat 2020 günü başlayacak. Göç İdaresi resmi sayfasından yayımlanacak iş başvuru formunun doldurulmasının ardından adaylar aşağıdaki evraklarla birlikte başvuru formunu  Genel Müdürlüğün (Çamlıca Mahallesi 122. Sokak No:4 Yenimahalle/ANKARA) adresine elden veya posta yoluyla son başvuru tarihi mesai bitimine kadar teslim edilmesi veya ulaştıracak. Son başvuru 28 Şubat 2020.

- İş Talep Formu

- KPSS Sonuç Belgesi,

- Öğrenim belgesinin veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti,

- Yabancı dil bilgisi seviyesini gösteren belge,

- Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e-Devlet’ten barkodlu belge oluşturularak alınabilir.)

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sevda 2020-02-21 23:51:08

nufus ve 112 alimi bekliyiruz sayin bakanım

Avatar
Eren 2020-02-23 13:48:21

Is kolu diyorsunuz bize yaptirmadik is birakmiyorsunuz