Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 46 Personel Alımı Yapıyor

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesine , farklı kadrolarda çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağına yer verildi. Sözleşmeli olarak yapılan personel alımında başvuru bilgileri yazımızda.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 46 Personel Alımı Yapıyor

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesine , farklı kadrolarda çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağına yer verildi. Sözleşmeli olarak yapılan personel alımında başvuru bilgileri yazımızda.

19 Haziran 2020 Cuma 00:30
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 46 Personel Alımı Yapıyor

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alacak.

Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü'nün duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyuruda , üniversitenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde (Giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere) 657 sayılı Kanununun 4.maddesi (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2’inci maddenin (b) fıkrası uyarınca sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verildi.

BAŞVURU KOŞULLARI

Üniversitenin sözleşmeli personel alımı ilanına başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

a) Türk Vatandaşı olmak, b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) 657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

f) Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilmemiş olmak veya sözleşmesi fesih edilmemiş olmak,

g) Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak.

- Herhangi bir Kurumda 4/B sözleşmeli olarak istihdam edilenlerden; hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda belirlenen istisnalar hariç, sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren en az bir yıl geçmiş olmak.

- 2018 KPSS (B gurubu) sınavına girmiş olmak.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

KADRO DAĞILIMI VE MEZUNİYETE GÖRE KONTENJAN DAĞILIMI

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi personel alımına başvurular https://4bbasvuru.mku.edu.tr/  adresi üzerinden başladı. 

Diğer ilanlar için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.