Göç İdaresi 50 KPSS ile Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-4 Bin TL Maaş

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS 50 puan şartı ile büro personeli ve sosyal çalışmacı alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru ekranı açıldı. İşte başvuru ekranı.

Göç İdaresi 50 KPSS ile Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-4 Bin TL Maaş

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS 50 puan şartı ile büro personeli ve sosyal çalışmacı alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru ekranı açıldı. İşte başvuru ekranı.

07 Kasım 2019 Perşembe 10:15
Göç İdaresi 50 KPSS ile Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı-4 Bin TL Maaş

50 KPSS ile personel alımı başvurusu başladı.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı ve 48 kamu personeli alımında başvuruların başladığına yer verildi. Yayımlanan duyuruda 27 farklı şehirde çalıştırmak üzere  büro personeli, 7 farklı şehirde çalıştırmak için ise sosyal çalışmacı alımı yapılacağına yer verildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Belirtilen kadrolara başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş ,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • 01.01.1984 ve daha sonrası doğumlu olmak,
  • 2018 KPSSP3 puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 5 (beş) katı adayın içerisinde bulunmak,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulunmak istedikleri sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

İlana başvuracak kadın-erkek adaylar bu sayfada >> TIKLA KATIL

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER VE SAYI DAĞILIMI

MAAŞ

Göç İdaresi tarafından yayımlanan duyuruda büro personellerine 3.109,69 TL, Sosyal Çalışmacılara da 3.956,62 TL brüt maaş verileceği bildirildi. 

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki bağlantı adresine gitmesi ve e devlet kapısı üzerinden başvurusunu yapması gerekmektedir. 

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-goc-idaresi-genel-mudurlugu-kpss-a-sinav-basvurusu

SONUÇLARDAN VE MEMUR ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİR>

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.