Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Geneli 300 Büro Personeli Alımı Yapacak Başvuru Nasıl Yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4.147 kamu personeli alımı yapılacak. Yapılacak alımların 300’ü büro personeli kadrosu için olacak. Peki şartlar neler, KPSS var mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Geneli 300 Büro Personeli Alımı Yapacak Başvuru Nasıl Yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4.147 kamu personeli alımı yapılacak. Yapılacak alımların 300’ü büro personeli kadrosu için olacak. Peki şartlar neler, KPSS var mı?

09 Eylül 2022 Cuma 14:32
Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Geneli 300 Büro Personeli Alımı Yapacak Başvuru Nasıl Yapılacak

Bakanlık tarafından 81 kadın ve erkek 300 büro personeli alımı yapılacak.

KPSS Şartı Var Mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı büro personeli alımında KPSS şartı arıyor. Adaylar başvurularını 2020 KPSS B grubu puanına göre yapabilecek. Başvurular için KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri bir puan alma şartı bulunuyor.

Yaş Şartı

Bakanlık, büro personeli alımında alt yaş sınırı 18 yaşını tamamlamış olarak duyuruldu. Başvuru yapabilmek için 18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor. Başvurular için herhangi bir üst yaş sınırı belirtilmedi, ancak başvurabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak gerekiyor (dul ve yetim aylığı hariç).

Eğitim Şartı

Büro personeli kadrosuna başvuru yapabilmek için üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Kadın ve Erkek Kadro Dağılımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye geneli büro personeli kadro dağılımında 300 kadın ve erkek personel alımı yapılacak.

Başvuru Şartları

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

3) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,

4) SGK’dan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (dul ve yetim aylığı hariç)

5) Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

6) Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B sözleşmeli personel pozisyonunda çalışmıyor olmak

7) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-1’inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanların sözleşme fesih tarihinin üzerinden 1 yıl geçmiş olmak,

8) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak,

9) Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya uygun olmak

10) Arşiv araştırması olumlu olmak

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını e-Devletten kariyer kapısı üzerinden yapabilecektir. Aşağıdaki link üzerinden başvuru sayfasına gidebilirsiniz. Başvurular 10 Eylül saat 10.00 itibariyle başlamış olup 15 Eylül 2022 saat 17.00’de sona erecektir.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Adayların başvuru yapılan pozisyon için istenilen aşağıda belirtilen belgeleri (çift taraflı belgeler önlü ve arkalı olarak) sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

1) Son altı ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf,

2) Yükseköğretim kurumlarından mezun olup denkliğe sahip olan adaylar için YÖK’ten alınmış denklik belgesi,

3) Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili önceki kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi.

İllere Göre Kadro Dağılımı

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.