Gazi Üniversitesi Sağlık Personeli alımı için Başvurular Sürüyor

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü'nün 162 sözleşmeli sağlık personeli alımı için 15 Haziran 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 29 Haziran'a kadar devam edecek.

Gazi Üniversitesi Sağlık Personeli alımı için Başvurular Sürüyor

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü'nün 162 sözleşmeli sağlık personeli alımı için 15 Haziran 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 29 Haziran'a kadar devam edecek.

21 Haziran 2020 Pazar 10:54
Gazi Üniversitesi Sağlık Personeli alımı için Başvurular Sürüyor

YENİ MEMUR ALIMI HABERLERİ, SON DAKİKA GELİŞMELERİ VE SADECE İŞ HABERLERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA VE KATIL. 

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 15 Haziran 2020 tarihinde yapılan resmi duyuruda 162 sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirileceği belirtilmiş, ilgili alıma başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra ilan edilen kadrolara göre belirlenen başvuru özel şartlarını da dikkatle incelemesi gerektiğine vurgu yapılmıştı. Başvuru süreciyle ilgili, "Adayların, http://personelilan.gazi.edu.tr/ adresinden üye girişi yaparak başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin sistem üzerinden nasıl yapılacağını gösterir yardım dosyası yine aynı site üzerinden erişime açılmıştır. Adaylar, ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapılamayacaktır. Adayların öğrenim durumları, Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile alınacak olup tercih edilen pozisyonda yer alan öğrenim programları ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir. Sadece Röntgen Teknisyeni pozisyona başvuran adaylar mezuniyet belgesi veya diplomasını taratarak sisteme yükleyeceklerdir." uyarısı yapılırken, başvuru yapacak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile kontenjan dağılımı şu şekilde olmuştu:

 

Genel Şartlar:
- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
Özel Şartlar:
1- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.
2- 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.
3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
5- Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.
6- Atamaya hak kazanan adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

KAMUBULTENİ.COM -  ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ramazan 2020-06-21 12:39:25

Neden Şanlıurfa yok bir türlü anlamış değilim