En Az Lise Mezunu Hemşire-ATT-Ebe-Diyetisyen Alımı İlanı Yayımlandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından hemşire, ATT ve Ebe ile Diyetisyen alımı yapılacak.

En Az Lise Mezunu Hemşire-ATT-Ebe-Diyetisyen Alımı İlanı Yayımlandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından hemşire, ATT ve Ebe ile Diyetisyen alımı yapılacak.

01 Şubat 2019 Cuma 08:30
En Az Lise Mezunu Hemşire-ATT-Ebe-Diyetisyen Alımı İlanı Yayımlandı

Celal Bayar Üniversitesi personel alımı yapacak.

Resmi Gazete 'de bugün yayımlanan kararda Manisa Celal Bayar Üniversitesi , 33 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Sağlık personeli kadrolarında istihdam etmek üzere yapılan personel alımında başvuru özel şartlar şu şekilde;

UNVANI

ADET

ARANILAN NİTELİKLER

Hemşire

19

Fakülte ya da Sağlık Yüksekokullarının Hemşirelik bölümü lisans mezun olmak.

Hemşire

5

Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik bölümünden

mezun olmak.

Sağlık

Teknisyeni

4

Sağlık Meslek Liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği

bölümünden mezun olmak.

Ebe

4

Fakülte ya da Sağlık Yüksekokullarının Ebelik bölümü lisans mezun olmak.

Diyetisyen

1

Fakülte ya da Sağlık Yüksekokullarının Beslenme ve Diyetetik bölümü lisans mezun olmak,

En az 1 (bir) yıl Üniversite Hastaneleri bünyesinde diyetisyen olarak

çalışma deneyimine sahip olduğunu belgelemek.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıyor olması gerekmektedir:

 • T.C. Vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • 657 Sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak. (sadece atamaya hak kazanan adaylar için yaptırtılacaktır.)
 • 2018 yılı KPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunları için KPSS P3, Ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puanı esas alınacaktır)
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması.

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 15 gün içinde müracaatını yapması gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılmaktadır.

 • Fotoğraflı Başvuru Formu
 • Öğrenim Belgesi
 • 2018 KPSS (B) grubu sınav sonuç çıktısı.
 • Deneyim Belgesi (Diyetisyen pozisyonuna başvuracaklar için Üniversite Hastanesinde en az 1 yıl diyetisyen olarak görev yaptığını gösterir şekilde düzenlenmiş ve ilgili kurumun elektronik evrak kayıt sisteminden tarih ve sayı numarası almış belge)

Kamubulteni.com  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.