En Az 50 KPSS ile Destek Personeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Büro Personeli Tekniker Teknisyen ve Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Bugün yayımlanan ilanla Üniversite bünyesinde ikamet şartsız 47 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

En Az 50 KPSS ile Destek Personeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Büro Personeli Tekniker Teknisyen ve Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Bugün yayımlanan ilanla Üniversite bünyesinde ikamet şartsız 47 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

01 Haziran 2022 Çarşamba 13:32
En Az 50 KPSS ile Destek Personeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Büro Personeli Tekniker Teknisyen ve Sağlık Personeli Alımı Yapılacak

Afyon Kocatepe Üniversitesinde KPSS puanıyla başvuruları alınmak üzere 47 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular için alım yapanlar kadrolar arasında en az 50 Puanla destek personeli alımı yapılıyor.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Bugün itibariyle başlayan başvurular 15 gün boyunca devam edecek ve müracaatlar 15 Haziran 2022 tarihinde sona erecek.

Adaylar Başvurularını (15 Haziran mesai bitimine kadar) şahsen ve posta/kargo yolu ile başvuru yapılabilecektir. Başvuru Adresi; Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü/Gazlıgöl Yolu Üzeri AFYONKARAHİSAR yapılacak olup, istenilen belgeler eksiksiz olarak teslim edilecektir. Eksik veya yanlış belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Alım Yapılacak Kadrolar ve Nitelikleri

Başvuru Genel Şartları

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Bu Kanunun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

c) Bu Kanunun 41. maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,

ç) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

d) Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

e) Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

f) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

g) 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel ve akıl hastalığı bulunmamak.

h) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

ı) Resmi kurum ve kuruluşlarda daha önceden sözleşmeli olarak istihdam edilmiş olanlarda; hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle, kuramlarınca sözleşmesi feshedilmemiş olmak.

i) Resmi kurum ve kuruluşlarda daha önceden sözleşmeli olarak istihdam edilmiş olanlarda, önceki sözleşme dönemi içinde (ilgili mevzuat hükümlerinde belirlenen istisnalar hariç) sözleşmeyi tek taraflı fesih etmiş ise; fesih tarihinden itibaren bir (1) yıllık süreyi geçirmiş olmak.

j) Başvuracak adaylarda ilgili 2020 yılına ait KPSS puanları esas alınarak sıralama yapılacaktır. 2020 KPSS (B) grubu sınavlardan Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların başvurduğu pozisyonun KPSS puan türüne uygun olması gerekmektedir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

1) İş Talep Formu (https://personel.aku.edu.tr/formlar/ adresinden temin edilecektir)

2) Öğrenim Belgesi/Diploma (Barkotlu E-Devlet Çıktısı)

3)

a- Lisans mezunları için 2020 KPSS (P3) puan grubu sınav sonuç belgesi. (Barkotlu E-Devlet Çıktısı )

b- Önlisans mezunları için 2020 KPSS (P93) puanı sınav sonuç belgesi. (Barkotlu E-Devlet Çıktısı)

c- Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS (P94) puan grubu sınav sonuç belgesi. (Barkotlu E-Devlet Çıktısı)

4) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

5) Adli Sicil Kayıt Belgesi (Barkotlu E-Devlet Çıktısı)

6) Güvenlik Görevlisi kadrosuna müracaat edecekler için süresi dolmamış güvenlik görevlisi kimlik kartı fotokopisi

7) Kaynakçılık kadrosuna müracaat edecekler için, ilgili bölüm mezunu değil ise MEB onaylı kaynakçılık belgesi fotokopisi.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Son Güncelleme: 01.06.2022 13:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Onur 2022-06-01 23:53:24

31 yaş sınırı nedir saçma sapan bütün ilanlarda 35 yaş sınırı varken bunların ne farkı varsa 31 yaş sınırı koyuyorlar