Dicle Üniversitesi'ne Lise , Önlisans ve Lisans Mezunlarından Personel Alımı Yapılacak (İnternetten Başvurular Sona Eriyor)

Dicle Üniversitesi'ne lise, önlisans ve lisans mezunlarından sağlık personeli alımı yapılacak.

Dicle Üniversitesi'ne Lise , Önlisans ve Lisans Mezunlarından Personel Alımı Yapılacak (İnternetten Başvurular Sona Eriyor)

Dicle Üniversitesi'ne lise, önlisans ve lisans mezunlarından sağlık personeli alımı yapılacak.

21 Temmuz 2020 Salı 17:45
Dicle Üniversitesi'ne Lise , Önlisans ve Lisans Mezunlarından Personel Alımı Yapılacak (İnternetten Başvurular Sona Eriyor)

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan resmi açıklamada, üniversiteye hemşire, sağlık teknikeri, tıbbi sekreter, eczacı, psikolog, röntgen teknisyeni, ebe gibi unvanlarda alım yapılacağı bildirilmiş, 242 kişilik alım için başvuru genel ve özel şartlarına resmi sayfadan erişilebileceği kaydedilmişti.

Resmi duyuruda başvuru genel şartları aşağıdaki gibi oldu: 

1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da
affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar
ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma,
suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
3- Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3), ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) ve Lise mezunları için 2018 KPSS- P94 sınavına girmiş olmak.
4- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

5- Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle
kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri
halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.
6- Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak
7- Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri feshedilecektir.
8- Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi tek taraflı fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.
9- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
10- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar

BAŞVURULARDA SONA GELİNİYOR

13 Temmuz'da başlayan başvuru işlemleri 23 Temmuz'da son bulacak. Resmi duyuruda başvuruların online yapılacağına yer verilirken, "Dicle Üniversitesinin http://pbs.dicle.edu.tr/ web adresindeki Online başvuru sistemine bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda başvuru yapılacaktır. Adayların şahsen veya posta yolu ile yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir." denildi. 

Son Güncelleme: 21.07.2020 17:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.