Çukurova Üniversitesine Mülakatsız En Az Lise Mezunu 96 Personel Alınacak

Adana Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan resmi duyuruda Çukurova Üniversitesi'ne sözleşmeli 96 yeni personel alımı yapılacağı, ilgili alım için başvuruların Ocak ayının ilk haftasına kadar süreceği belirtildi.

Çukurova Üniversitesine Mülakatsız En Az Lise Mezunu 96 Personel Alınacak

Adana Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan resmi duyuruda Çukurova Üniversitesi'ne sözleşmeli 96 yeni personel alımı yapılacağı, ilgili alım için başvuruların Ocak ayının ilk haftasına kadar süreceği belirtildi.

24 Aralık 2018 Pazartesi 13:06
Çukurova Üniversitesine Mülakatsız En Az Lise Mezunu 96 Personel Alınacak

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü'nün sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemleri başladı. Çukurova Üniversitesi Resmi internet sayfası, DPB ve çeşitli basın yayın kuruluşları vasıtasıyla yayımlanan personel alımı duyurusunda alımla ilgili, "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına ve 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28/06/2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddesinin (b) fıkrası uyarınca; Üniversitemizde istihdam edilmek üzere, 2018 KPSS (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle, aşağıda belirtilen pozisyonlarda sözleşmeli personel alınacaktır." ifadelerine yer verilmişti. Başvuru yapacak adaylarda aranacak mezuniyet şartı ve kontenjan dağılımı aşağıdaki gibi olacak. 

Başvuru yapacak adayların ayrıca aşağıdaki başvuru genel şartlarını dikkatle incelemesi gerekiyor.

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b .Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e. 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

f. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda, atanmaya engel bir durum bulunmamak,

*Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2018 KPSSP3 puanı, Ön Lisans Mezunları İçin 2018 KPSSP93 puanı, Ortaöğretim Mezunları İçin 2018 KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

*Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin

“Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” Hükmüne uygun olması,

*Aranılan Nitelikler bölümünde belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olmak

*Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

*Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

*Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuru Sırasında Talep Edilen Belgeler

Başvuru sırasında adaylardan başvuru formu (Üniversitenin resmi sitesinden temin edilebilir) , Nüfus Cüzdanı fotokopisi, diploma fotokopisi, 1 adet fotoğraf, 2018 KPSS sonuç belgesi talep edilecek. Başvurular Üniversitenin Personel Daire Başkanlığı'na şahsen yapılacak. Başvuru işlemleri 24 Aralık'ta başlamıştı, 7 Ocak mesai bitimi itibariyle sona erecek.

Son Güncelleme: 24.12.2018 13:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gül 2018-12-24 14:56:40

önlisan kpss taban puanı olarak kaç ile alım yapılıyor ve başvuranların puanları ne durumda ? yani önlisans kpssden 69 alan birini almaları mümkün mü?