Çevre Şehircilik Bakanlığı 182 Büro Personeli Alımı Başvuru Şartları

Çevre Şehircilik ve İklimlendirme Bakanlığı merkez teşkilatı ve taşra teşkilatlarına toplamda 182 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Çevre Şehircilik Bakanlığı 182 Büro Personeli Alımı Başvuru Şartları

Çevre Şehircilik ve İklimlendirme Bakanlığı merkez teşkilatı ve taşra teşkilatlarına toplamda 182 sözleşmeli personel alımı yapacak.

19 Şubat 2022 Cumartesi 15:17
Çevre Şehircilik Bakanlığı 182 Büro Personeli Alımı Başvuru Şartları

Bakanlık tarafından KPSS puanıyla 20 merkez teşkilatına ve 162 taşra teşkilatlarına olmak üzere toplamda 182 sözleşmeli büro personeli alımı yapacak. Başvuru süreci şuan aktif. Başvurularda son gün 21 Şubat 2022 Pazartesi günü.

Başvurular KPSS puanıyla yapılacaktır. Başvuracak adaylar için 2020-KPSS’den; lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az 70 puana sahip olma şartı bulunuyor.

Mezuniyet şartı

Büro Personeli (Taşra) Teşkilatı İçin: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “Emlak Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi, Gayrimenkul Yönetimi veya Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama” bölümlerinden ön lisans mezunu olmak.

Büro Personeli (Merkez) Teşkilatı İçin: Türkiye’deki veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışındaki üniversitelerin “İşletme, İktisat, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi ” bölümlerinden lisans mezunu olmak.

Alım Yapılacak İller ve Kontenjanlar;

Bakanlık Merkez Teşkilatı 20, Adana 1, Adıyaman 2, Afyonkarahisar 1, Ağrı 2, Aksaray 2, Amasya 2, Antalya 2, Ardahan 4, Artvin 2, Aydın 1, Balıkesir 2, Bartın 2, Batman 2, Bayburt 2, Bilecik 2, Bingöl 2, Bitlis 3, Bolu 2, Burdur 2, Bursa 2, Çanakkale 1, Çankırı 3, Çorum 2, Denizli 3, Diyarbakır 2, Düzce 3, Edirne 2, Elazığ 2, Erzincan 2, Erzurum 2, Eskişehir 2, Gaziantep 1, Giresun 1, Gümüşhane 2, Hakkari 2, Hatay 1, Iğdır 2, Isparta 2, İstanbul 2, İzmir 1, Kahramanmaraş 2, Karabük 2, Karaman 4, Kars 2, Kastamonu 2, Kayseri 1, Kırklareli 2, Kırşehir 5, Kilis 2, Kocaeli 3, Konya 3, Kütahya 2. Malatya 2, Manisa 4, Muş 2, Nevşehir 3, Ordu 3, Osmaniye 2, Rize 2, Samsun 3, Siirt 2, Sinop 2, Sivas 3, Şanlıurfa 3, Şırnak 2, Tekirdağ 3, Tokat 2, Trabzon 2, Tunceli 2, Uşak 2, Van 1, Yozgat 2, Zonguldak 4, Yalova 3 olmak üzere toplamda 182 personel alınacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Şartlara. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

b. Kamu kurum ve kuruluşlarında başvuruda bulunacağı unvanda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.

c. 2020-KPSS’den; lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az 70 puana sahip olmak.

d. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.

e. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

f. 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

· Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak

· Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

· Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

g. Askerlik durumu itibariyle;

· Askerlikle ilgisi bulunmamak

· Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

h. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Başvurmak İçin: TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.