Büyükşehir 100 İtfaiye Alımı İlanı Duyurdu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere 100 itfaiye alımı yapacağını duyurdu.

Büyükşehir 100 İtfaiye Alımı İlanı Duyurdu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere 100 itfaiye alımı yapacağını duyurdu.

12 Mart 2023 Pazar 00:43
Büyükşehir 100 İtfaiye Alımı İlanı Duyurdu

Mersin Büyükşehir 100 İtfaiye Alımı İlanı Duyurdu 

Büyükşehirler bünyelerine personel alımlarına devam ederken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı itfaiye alımı ilanı duyurdu. Mersin Büyükşehir Belediyesi yayımladığı ilanda kendi bünyesine görevlendirmek üzere Herhangi bir önlisans programından mezun olmak şartıyla 100 itfaiye alımı yapacak. 

Başvuru genel şartları 

 1. Türk vatandaşı olmak.
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. 6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
 6. İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
 7. 657 sayılı Kanun’un 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)
 8. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları.
 9. Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
 10. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
 11. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak ?

Adaylar başvurularını 27/03/2023 tarihinden 31/03/2023 tarihi mesai bitimine kadar, Başvuru Formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Ata Eğitim Merkezi – Halkkent Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı No: 3 Toroslar/Mersin adresinde mesai saatleri içerisinde (08.00-12.00 ile 13.00-17.00) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Alımlar sınav ile olacak

Yazılı sınav 24/04/2023 tarihinde saat: 10.00’ da başlamak üzere Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi – Limonluk Mahallesi 13. Cadde No:11 Yenişehir/Mersin adresinde yapılacaktır. Uygulamalı sınav 25/04/2023 tarihinde saat: 08.00’de başlayıp 05/05/2023 tarihinde bitmek üzere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Ata Eğitim Merkezi – Halkkent Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı No: 3 Toroslar/Mersin adresindeki yerleşkede yapılacaktır.

Mersin Büyükşehir 100 İtfaiye Alımı İlanının tamamına ulaşmak için TIKLAYIN
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.