Başvuru Başladı: Diyanet'e 50 KPSS ile Kamu Personeli Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine KPSS 50 puan şartı ile personel alımı yapılacağı duyuruldu. Farklı kadrolara yapılacak personel alımı için başvurular alınmaya başladı. İşte diyanet personel alımı başvuru bilgileri ve başvuru sayfası.

Başvuru Başladı: Diyanet'e 50 KPSS ile Kamu Personeli Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine KPSS 50 puan şartı ile personel alımı yapılacağı duyuruldu. Farklı kadrolara yapılacak personel alımı için başvurular alınmaya başladı. İşte diyanet personel alımı başvuru bilgileri ve başvuru sayfası.

08 Haziran 2020 Pazartesi 20:15
Başvuru Başladı: Diyanet'e 50 KPSS ile Kamu Personeli Alımı

Diyanet 'e personel alımı. İşte başvuru sayfası.

Diyanet İşleri Başkanlı tarafından bugün bir duyuru yayımlandı ve sözleşmeli kamu personeli alımına başvuruların başladığına yer verildi. İşaret dili tercümanı, Kameraman, Tashihçi, Yönetmen, Yazma eser uzmanı ve Yazma eser patoloji uzmanı, Mütercim-tercüman ve Arşiv uzmanı kadrolarına yapılacak personel alımı için başvurular bugün başladı.

BAŞVUUR GENEL ŞARTLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatında istihdam edilecek personellerde aranan genel şartlar şu şekilde:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartları taşımak,

2. KPSS şartı olan unvanlarda 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-3 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Her kadro için aranan özel şartlar şu şekilde:

İşaret dili tercümanı

a) Yükseköğrenim kurumlarının en az önlisans düzeyinde aret dili eğitimi veren bölümlerinin birinden mezun olmak veya en az önlisans mezunu olup tercümanlık yapacak seviyede işaret dilini bildiğini gösteren en az 200 saatlik Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge veya sertifikaya sahip olmak.

b) Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

Kameraman

a) Yükseköğrenim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Radyo ve Televizyon/Sinema ve Televizyon/Radyo, Sinema ve Televizyon/Fotoğraf ve Video/Film Tasarımı/Film Tasarımı ve Yazarlık/Film Tasarımı ve Yönetmenlik/Görsel İletişim Tasarımı/Görsel Sanatlar/Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi bölümlerinden veya Yükseköğrenim kurumlarının en az önlisans düzeyinde eğitim veren Radyo ve Televizyon Programcılığı/Fotoğrafçılık ve Kameramanlık/Radyo ve Televizyon Teknolojisi/Film Yapım Teknikleri/Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı/ Radyo ve Televizyon Tekniği/RadyoTelevizyon Teknolojisi/Radyo-TV-Yayıncılığı/Televizyon Yapım ve Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak,

b) Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslarda kameraman olarak en az 3 yıl çalışmış olmak.

c) Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak

Tashihçi

a) Dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,

b) Herhangi bir yabancı dilden YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) düzeyinde en az 50 (elli) puan almış olmak veya bu puan dengi yabancı dil belgesine sahip olmak (Denkliklerde ÖSYM tarafından belirlenen “yabancı dil sınavları eşdeğerlikleri” dikkate alınacaktır.)

c) Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

Yönetmen

a) Yükseköğrenim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren radyo, televizyon, sinema ve gazetecilik bölümlerinin birinden mezun olmak,

b) Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile ulusal, yerel televizyonlar veya ajanslar bünyesinde en az 3 yıl yönetmen olarak çalışmış olmak.

c) Sınava müracaatların bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

Yazma eser patoloji uzmanı

a) Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren kimya, Türk el sanatları konservasyon, restorasyon (kitap restatörü) bölümlerinin birinden mezun olmak,

b) Sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak

Yazma eser uzmanı

a) Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Arap, Fars dili edebiyat bölümlerinden mezun olmak,

b) Sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

Arşiv uzmanı

a) Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren kütüphanecilik, bilgi-belge yönetimi, arşiv ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren bölümlerinden birinden mezun olmak,

b) Sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

Mütercim-tercüman

a) Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Japonca ve Rusça yabancı dil bölümlerinin birinden mezun olmak,

b) Yukarıda belirtilen dillerden en az B düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil belgesine sahip olmak. (Denkliklerde ÖSYM tarafından belirlenen “yabancı dil sınavları eşdeğerlikleri” dikkate alınacaktır.)

c) Sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

İlana başvurular internet üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyen adayların https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi/ adresinden müracaatınızı yapabilirsiniz.

Başvurular 22 Haziran 2020 tarihine kadar alınacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.