Aile Bakanlığı 301 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı lise ve ön lisans mezunu 301 koruma ve güvenlik görevlisi için tercih almaya başladı. KPSS şartı var mı, başvuru koşulları neler?

Aile Bakanlığı 301 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı lise ve ön lisans mezunu 301 koruma ve güvenlik görevlisi için tercih almaya başladı. KPSS şartı var mı, başvuru koşulları neler?

04 Mart 2022 Cuma 14:53
Aile Bakanlığı 301 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Aile Bakanlığı tarafından Türkiye geneli 301 Koruma ve Güvenlik Görevlisi için ÖSYM tarafından duyuru yayımlandı. Başvurular bugün itibariyle başlamış oldu. Son başvuru tarihi 10 Mart 2022 tarihi.

KPSS-2022/4 tercih işlemleri için adaylar başvurularını ÖSYM üzerinden yapacak.

Kadro dağılımı nasıl

Ortaöğretim lise mezunu 153 personel alınacak

Ön lisans mezunu 148 personel alınacak

KPSS şartı var mı?

Adaylar 2020 KPSS puanıyla başvuru yapabilecek. Ortaöğretim mezunları KPSS P94 puan türüyle ön lisans mezunları ise KPSS P93 puan türüyle başvuru yapabilecek.

Başvuru Genel Şartları

1. Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. (*)

2. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

3. 18 yaşını tamamlamış olmak.

4. Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

5. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

6. Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için; Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak

7. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin altıncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak. (Askerde bulunan adaylar da tercih yapabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı veya bakaya durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir.)

8. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya fuhuş suçlarından mahkûm olmamak, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

9. Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

10. 14 üncü maddede belirtilen özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak.

Aynı Kanunun 11 inci maddesine göre; Özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edilecekler... hakkında valilikçe güvenlik soruşturması yapılır. Soruşturma sonucu olumlu olanlara, bu Kanunun 14 üncü maddesinde belirtilen özel güvenlik temel eğitimini başarıyla bitirmiş olmak şartıyla, valilikçe çalışma izni verilir. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması bir ay içinde tamamlanır.

Ateşli silah taşımayacak özel güvenlik görevlileri hakkında sadece arşiv araştırması yapılır.

Özel güvenlik görevlilerine 5188 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (k) bendinde belirtilen yetki, zor kullanmanın son aşaması olarak silah kullanma yetkisini de kapsamaktadır.

Silahlı olarak görev yapacak özel güvenlik görevlileri için Kanunda yaş sınırı bulunmamakla birlikte, 6136 sayılı Kanunun Uygulanmasına İlişkin 91/1779 Karar Sayılı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrası hükmü doğrultusunda 21 yaşını doldurmamış olanlara silah taşıma ruhsatı verilemeyeceğinden silahlı görev yapacak özel güvenlik görevlilerinin 21 yaşın üzerinde olması şartı aranacaktır ve kendilerinden 6136 sayılı Kanun ve ilgili mevzuatı doğrultusunda kamuya ait sağlık kuruluşlarından alınacak “silahlı özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık kurulu raporu istenecektir.

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluşlarına ait Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadro ve pozisyonlarına atanacakların, ÖSYM’ce yerleştirilmelerini müteakip haklarında valiliklerce yapılacak güvenlik soruşturması ya da arşiv araştırması olumlu sonuçlandıktan sonra ilgili kurumlarca atamaları yapılacaktır.

Başvuru Genel Bilgiler İçin: TIKLAYIN

Ortaöğretim Lise Mezunu Kadro Dağılımı İçin: TIKLAYIN

Ön Lisans Mezunu Kadro Dağılımı İçin: TIKLAYIN

Aranan Nitelikler İçin: TIKLAYIN

Başvuru Yapmak İçin: TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Son Güncelleme: 04.03.2022 15:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emel 2022-03-05 08:37:43

Aile ve sosyal hizmetler müdürlüğü ne çok teşekkür ediyorum yaş sınırı olmadan alım yaptığı için inanılmaz mutlu oldum çok azıcıkda olsa morol oldu sürekli yaş sınırı görmek den inanın bunalımın içindeydik şimdi biz başvurumuzu yaparız geri kalanı kısmet herkese hayırlı olsun

Avatar
Ayşe 2022-03-05 09:54:25

Bütün kamu kurumlarından aynı güzelliği bekliyoruz yaş sınırı olmasın güvenlik Görevlisi ve en azından temizlik görevlisi için çok teşekkür ederiz aile ve sosyal hizmetler bakanlığı

Avatar
Ali Gecer 2022-03-05 08:16:38

Torpil şartı var mıdir

Avatar
Mehmet 2022-03-05 10:07:33

Güvenlik görevlisi en son alımda kaç puan da kapattı ?

Avatar
Hanife 2022-03-05 12:08:35

Başvurular nasıl yapicaz

Avatar
Dursun 2022-03-05 13:11:16

Arkadaşlar tercihler için herhangi bir yere para yatırmamış gerekiyor mu lütfen yazar mısınız?

Avatar
Emre 2022-03-05 16:22:01

Çok umutlandım sonuçlar ne zaman belli olur

Avatar
Kemal 2022-03-05 18:48:20

Arkadaşlar Tercih kılavuzunu okursanız orada konuyla alakalı tüm detaylarıyla bilgi verilmiştir.. Tüm ihtiyacı olanlara hayırlı olması dileğiyle.