853 İcra Katibi Alımı Başvurularına Yoğun İlgi! Başvurular 12 Mart'ta Sona Erecek

Adalet Bakanlığı'nın en az lise ve dengi okullardan mezun icra katibi alımı için 23 Şubat 2021 tarihi itibariyle başlayan icra katibi alımı başvuruları devam ediyor.

853 İcra Katibi Alımı Başvurularına Yoğun İlgi! Başvurular 12 Mart'ta Sona Erecek

Adalet Bakanlığı'nın en az lise ve dengi okullardan mezun icra katibi alımı için 23 Şubat 2021 tarihi itibariyle başlayan icra katibi alımı başvuruları devam ediyor.

04 Mart 2021 Perşembe 14:10
853 İcra Katibi Alımı Başvurularına Yoğun İlgi! Başvurular 12 Mart'ta Sona Erecek

Bakanlığın Personel Genel Müdürlüğü sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, ilgili alım için başvuru yapacak adyaların KPSS ile ilgili şartların yanı sıra başvuru genel şartlarını da dikkatle incelemesi gerektiği kaydedilmiş, başvuruların e-Devlet üzerinden gerçekleşeceği vurgulanmıştı.

Yeni İş haberleri yayımlandı! Kadın-Erkek diğer adaylarla iletişime geçmek, bilgi alışverişinde bulunmak ve son haberlere göz atmak için TIKLA VE İNDİR.

Başvuru sürecine ilişkin, "e-Devlet üzerinden yapılacak olup, adaylar 23/02/2021 – 12/03/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, “Adalet Bakanlığı İş Başvurusu” ekranını kullanarak başvuruları gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar, icra kâtipliği sözleşmeli pozisyonları için sınavı yapacak adalet komisyonlarından sadece birine başvuru yapabileceklerdir. Adayın birden fazla adalet komisyonuna başvuru yaptığının tespit edilmesi halinde hiçbir başvurusu kabul edilmeyecek, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi istihdamları yapılmayacaktır. İstihdam edilmeye hak kazanan adaylar başvuru yaptıkları adalet komisyonlarına bağlı olarak sınav izni verilen mahallerden herhangi birinde istihdam edilebileceklerdir." uyarısı yapılan resmi duyuruda başvuru genel şartları ise aşağıdaki gibi sıralandı: 

Sözleşmeli icra kâtipliği pozisyonlarına atanmak isteyenlerin İcra Müdür ve Yardımcıları ile
İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3/A maddesinde belirtilen;
a) Türk vatandaşı olmak,
b) Merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı 2020 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 ve sonrası doğumlu olanlar),
c) Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 
d) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
e) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
f) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 
g) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
h) En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak, ı) Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak, şartlarını taşımaları gerekmektedir.

TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLA.pdf

Son Güncelleme: 04.03.2021 16:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emre 2021-03-04 17:39:28

Nedir bu yaş sınırı yaaa sınava girerken yaş sınırı sormayanlar alımlarda yaş sınırı getirmiş ne olacak 36-37 yaşından büyük olanlar ne yapacak