2022 İnfaz Koruma Memur Alım Şartları Ne Kimler Başvuru Yapabilir

2022 yılında Adalet Bakanlığı 5.016 İnfaz Koruma Memuru alımı gerçekleştirecek. Peki bu alımlara kimler başvuru yapabilir, şartları ne güvenlik soruşturma formu ve sağlık beyanı formu haberimizde.

2022 İnfaz Koruma Memur Alım Şartları Ne Kimler Başvuru Yapabilir

2022 yılında Adalet Bakanlığı 5.016 İnfaz Koruma Memuru alımı gerçekleştirecek. Peki bu alımlara kimler başvuru yapabilir, şartları ne güvenlik soruşturma formu ve sağlık beyanı formu haberimizde.

05 Mart 2022 Cumartesi 14:48
2022 İnfaz Koruma Memur Alım Şartları Ne Kimler Başvuru Yapabilir

Ceza ve Tevkifevlerine 5.016 infaz ve koruma memuru için başvurular başladı. Başvurular 1 Mart itibariyle başlamış olup son başvuru tarihi 17 Mart 2022 tarihidir.

KPSS Şartı Kaç

Adaylar başvuru yaparken 2020 KPSS puanlarıyla başvurularını yapabilecektir. Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden (KPSS) en az 70 puan almak gerekiyor.

Yaş Şartı Var Mı?

Başvurular için gerekli şartlardan biride yaş şartı. Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 17.03.2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir) gerekiyor.

Başvurular Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde 01.03.2022 tarihinde aktif hale gelecek olan Adalet Bakanlığı/İş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir.

UYARI: Adaylar sadece bir unvan için ve bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığının yapacağı sınava başvurabileceklerdir. Aynı ya da farklı unvan için aynı ya da farklı komisyona başvurulması durumunda yapılan tüm başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır. (Örneğin; bir aday infaz ve koruma memuru unvanı için bir yere başvuru yaptığında, başka bir yer infaz ve koruma memurluğu veya gerekli şartları taşısa dahi büro personeli (cezaevi kâtipliği) ya da diğer bir unvan için aynı veya farklı bir yere başvuru yapamayacaktır.) Adayların başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

İnfaz ve koruma memuru boy-kilo ölçümü

- Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak,

- Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

- İnfaz ve koruma memuru pozisyonlarına yapılacak atamalarda boy kilo ölçümü merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 3 (üç) katı kadar aday çağrılacaktır. Son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı boy-kilo ölçümüne alınacaktır.

Diğer Başvuru Şartları

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

d) Ceza infaz kurumlarında infaz ve koruma memuru unvanında istihdam edilecek olan personel için; 14.09.2021 tarihli Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İnfaz ve Koruma Memuru Unvanına Atanacaklarda Aranan Sağlık Şartları Yönetmeliği kapsamında Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet Hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

e) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

f) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Güvenlik Soruşturması Formu İçin: TIKLAYIN

Sağlık Beyanı Formu İçin: TIKLAYIN

Sözleşmeli pozisyonlar için sınav izni verilen komisyonlar (Sınav merkezleri) için: TIKLAYIN

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  / 
Son Güncelleme: 05.03.2022 15:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muhhammed 2022-03-05 15:57:51

Yaw yas ne bole herseyde 30 ne bu ya 30 yas sonrası ölsün mü? Emeklı eddın o zaman. Emeklilik yaşı 65 yas sınırı 30...

Avatar
Şenol kaya 2022-03-06 11:03:07

Kpss p3 taban puan kaç bilen yorum yapabilir mi

Avatar
Salih 2022-03-07 14:23:52

2021 yılı puanıyla başvuru yapılmıyor mu