MSB Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı: İşte PERTEM Sorgulama Sayfası ve Kılavuzu

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2021/1 dönem sözleşmeli er alımı başvuru sonuçlarının belli olduğuna yer verildi.

MSB Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı: İşte PERTEM Sorgulama Sayfası ve Kılavuzu

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2021/1 dönem sözleşmeli er alımı başvuru sonuçlarının belli olduğuna yer verildi.

03 Şubat 2021 Çarşamba 14:46
MSB Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı: İşte PERTEM Sorgulama Sayfası ve Kılavuzu

Son dakika : Sözleşmeli er alımı başvuru sonuçları açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2021/1 Dönem Sözleşmeli Er alımında başvuru sonuçlarının belli olduğuna ve mülakat aşamalarının 8 Şubat günü başlayacağına yer verildi. PERTEM de yayımlanan duyuru şu şekilde:

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2021/1 DÖNEM SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ

1. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini faaliyeti;

    a. 08 Şubat-22 Mart 2021 tarihleri arasında Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA yerleşkesinde,

    b. 29 Mart-16 Nisan 2021 tarihleri arasında MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA yerleşkesinde icra edilecektir.

2. Seçim aşamasına planlanan adaylar gruplar halinde sınavlara çağrılacaktır;

    a. Birinci Grup Adaylar; 08 Şubat-22 Mart 2021 tarihleri arasında sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte sınavlara girecektir. (Sosyal mesafenin korunması ve yoğunluk yaşanmaması açısından adayların belirtilen saatte sınav yerinde bulunması önem arz etmektedir.)

    b. İkinci Grup Adaylar; 29 Mart-16 Nisan 2021 tarihleri arasında sınavlara girecektir. Aday değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasını müteakip çağrı ilanları ileri bir tarihte yapılacak olup, sınav tarihleri sorgulama sayfasında ayrıca belirtilecektir.

3. Seçim aşaması faaliyetleri bir gün sürecektir.

4. Seçim Aşamaları;

    a. Evrak Kabul,

    b. Fiziki Değerlendirme (Boy ve kilo oranlarının kontrolü),

    c. Fiziki Yeterlilik Testi,

    ç. Mülakat,

    d. Hastane sevk aşamalarından oluşmaktadır.

5. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte (başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler dışında belge talep edilmemektedir) sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.

6. Sınavlara gelirken;

    a. Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgelerin aslı ile birlikte fotokopilerini (seçim aşamalarında başarısız olan adayların belgeleri adayın kendisine iade edilecektir),

    b. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) ile tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) alacakları ?Durum Bildirir Tek Hekim Raporu?nu,

    c. Adaylar Hayat Eve Sığar Uygulamasından alacakları HES Kodlarını (pembe kapaklı dosya üzerine yazılı olarak veya QR Kodu çıktısı) yanlarında getirecektir. Bu kapsamda;

        (1) Nizamiye girişinde HES Kodu (Hayat Eve Sığar) Sorgulaması yapılacak,

        (2) HES Kodu olmayan ve HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar Nizamiyeden içeri alınmayacak, HES Kodlarını tedarik etmesi sonrasında sınava alınacak,

        (3) HES Kodu sorgulama sonucu RİSKLİ olan adaylar; HES Kodu sonuçlarının normale dönmesi durumunda, temin faaliyetinin son günü olan 16 Nisan 2021 tarihine kadar sınavlara kabul edilecektir.

7. Koronavirüse karşı tedbirler kapsamında; sınav merkezine girişten itibaren yapılan tüm uyarılara uyarak belirli bir disiplin içinde hareket edilmesi, sosyal mesafenin korunması, maskelerin usulüne uygun bir şekilde takılması önem arz etmektedir.

8. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecek olup başvuru şartlarını taşımayan/evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların temin süreci işlemleri hangi aşamasında olursa olsun iptal edilecektir.

9. Sınav merkezleri önünde güvenlik formu, dosya, zarf, gibi malzemeleri ücret karşılığı satmaya çalışanlara itibar edilmemelidir.

10. Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, büyük çanta/valiz, cep telefonu, cep telefonu için taşınabilir şarj ünitesi, harici bellek vb. eşyalar ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

11. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

12. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

13. Başvuru sonucunuzu görmek için  tıklayın

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan bölüme bakınız.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası :    0 (312) 562 05 43

Belgegeçer (Fax) :                                0 (312) 319 43 67

Diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA KATIL

KILAVUZ

Sözleşmeli Er Başvuru Klavuzu için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 03.02.2021 14:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fırat 2021-02-03 15:00:16

Nerden başcurucaz alın yok bu nedir

Avatar
Yüksel 2021-02-03 15:05:53

2. Alım ne zaman olur

Avatar
Utku 2021-02-03 16:06:51

2 .gurupta sanırım daha şansımız var

Avatar
Berkcan 2021-02-03 17:46:05

DENİZ K.K. Sözleşmeli er alımı ne zaman olacak?

Avatar
Talip 2021-02-04 15:35:37

Jandarma 4.grup ne oldu