Bankada Parası Olanlar Dikkat: Tarih Açıklandı

Bankada parası olan vatandaşları ilgilendiren karar Resmi Gazete 'de yayımlandı. Yayımlanan düzenlemede zaman aşımına uğrayan paraların bankalara başvurularak çekilmesi gerektiğine yer verildi. Çekilmeyecek paralar TMSF 'ye devredilecek.

Bankada Parası Olanlar Dikkat: Tarih Açıklandı

Son dakika : Bankada parası olanları ilgilendiren açıklama geldi. 

Bankada parası olan vatandaşları ilgilendiren açıklama geldi. Resmi Gazete 'nin bugünkü sayısında yayımlanan açıklamada zaman aşımı süresinin uzatıldığına yer verildi. 

2019 yılı itibarıyla zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacağı bulunan hak sahipleri veya mirasçıları ilgilendiren açıklamada vatandaşların paralarını 30 Eylül tarihine kadar alması gerektiğine yer verildi. 

Bankada parasını unutanlar için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Covid-19 salgını süreci ve alınan önlemler nedeniyle, 2019 yılı itibarıyla zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacağı bulunan hak sahipleri veya mirasçıları için 16 Haziran 2020 olan son başvuru tarihinin, 15 Eylül 2020 olarak uygulanmasına ve hak sahibi veya mirasçıları tarafından aranmayan 2019 yılına ilişkin tutarların faiz ve kar paylarıyla birlikte 30 Eylül 2020 tarihine kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (Fon) merkez Bankası veya Fon Kurulu tarafından belirlenecek bankalar nezdindeki hesaplarına devredilmesine karar verildi."

TARİHİN EN BÜYÜK KREDİ DESTEK PAKETİ

Konut kredisi kampanyası detayları için TIKLAYIN

Taşı kredisi kampanyası detayları için TIKLAYIN

Çeyiz kredisi kampanyası detayları için TIKLAYIN

Tatil kredisi kampanyası detayları için TIKLAYIN

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA