MSB 6 Bin TL Maaşla Muvazzaf Subay Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında , Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine muvazzaf subay alımı yapılacağına yer verildi. İlan detayları ve başvuru ekranı haberimizde. İşte detaylar.

MSB 6 Bin TL Maaşla Muvazzaf Subay Alımı Yapıyor

Subay alımı başvuru ekranı açıldı.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı subay alımı ilanına yer verildi. 2 farklı sınıfta istihdam etmek üzere muvazzaf subay alımı ilanı geldi. 

İLAN METNİ

PERTEM tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

 • Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Dış Kaynaktan ÖĞRETMEN VE MÜHENDİS SINIFI Muvazzaf Subay Temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır. Ön başvuru sadece ERKEK ADAYLAR tarafından yapılabilecektir. Ön başvuru için son tarih 25 Ağustos 2019 (saat 23.59) 'dur.
 • Başvuru şartlarını taşıyan 2018 veya 2019 yılları KPSS P3 Lisans Puanı(her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacaktır.) en az 60 olan ve başvuru kılavuzunda istenen yabancı dil sınav notu olan adaylardan kontenjanın en fazla 10 katına kadar aday seçim aşamalarına davet edilecektir. 2017 Yılı KPSS Puanı kabul edilmeyecektir.
 • Başvuru kılavuzunda yer alan YDS notuna denk yabancı dil sınav notu olan adayların sınav notu belgelerini başvuru ekranında kurs bilgileri alanından yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 • Mezuniyet akademik not ortalaması 2,75 (4 'lük sistemde) ve üzerinde olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

İlana başvuracak diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı muvazzaf subay alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir. 

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,
 • Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,
 • Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak,
 • Herhangi bir kadın veya erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,
 • Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak.
 • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.
 • Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
 • 01 Ocak 2019 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; (a) Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1992 ve daha sonraki doğumlular), (b) Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1987 ve daha sonraki doğumlular).
 • 926 sayılı TSK Personel Kanunu, Fakülte ve Yüksek Okullar Askeri Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelikteki diğer şartlara sahip olmak
 • 2018 veya 2019 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda “KPSS P3 Lisans Puanı (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacaktır.) en az 60 olanlar,(2017 Yılı KPSS Puanı kabul edilmeyecektir.)
 • Herhangi bir Bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek.
 • ÖSYM tarafından yapılan son beş yıl içerisindeki (2015) dahil Yabancı Dil Sınav (YDS, e-YDS) notu mühendis sınıfı müracaatı bulunan adaylar için en az 55 olmak, öğretmen sınıfı müracaatı bulunan adaylar için en az 70 olmak
 • Askerlik hizmetini yapmakta olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.),
 • Erbaş ve erlerden askerlik hizmeti esnasında veya terhislerini müteakip aşağıda  yer alan en az 4 yıllık fakülte/yüksekokulu bitirenler başvurabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı muvazzaf subay alımı başvuru ekranı açıldı. Başvurular aşağıdaki başvuru ekranından 25 Ağustos 2019 tarihine kadar yapılacak. 

E-Devlet ile başvuru yapmak için tıklayın

TÜM ASKERİ PERSONEL ALIMLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN