Van'da Belediyeye En Az Ortaöğretim Mezunu Memur Alımı Başvurusu 8 Mart'ta Başlıyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından kadrolu belediye memuru alımı yapılacağına yer verildi. 108 memur alımı için başvuru bilgileri yazımızda.

Van'da Belediyeye En Az Ortaöğretim Mezunu Memur Alımı Başvurusu 8 Mart'ta Başlıyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından kadrolu belediye memuru alımı yapılacağına yer verildi. 108 memur alımı için başvuru bilgileri yazımızda.

08 Şubat 2021 Pazartesi 08:57
Van'da Belediyeye En Az Ortaöğretim Mezunu Memur Alımı Başvurusu 8 Mart'ta Başlıyor

Van Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvurusu 8 Mart'ta Başlıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Toplamda 108 kamu personeli alımı için yayımlanan duyuruda "Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek  üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şarstları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur ve zabıta memuru alınacaktır." denildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

g) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.) 

ÖZEL ŞARTLAR

İlana başvuruda bulunacak adaylarda aranan özel şartlar :

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanı almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) Zabıta memuru kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi’nin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+ -) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Zabıta Memuru kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) Zabıta Memuru ve Belediye Trafik Memuru kadroları için; 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Kadro dağılımı, mezuniyet ve KPSS şartı ise şu şekilde:

BAŞVURU

Başvurular aşağıdaki evraklarla birlikte yapılacak:

  • a) Başvuru Formu Belediyemizin www.van.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.
  • b) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  • c)  Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  • d) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  • e) KPSS sonuç belgesinin ÖSYM wepsitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,
  • f) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
  • g) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
  • h) 4 adet biyometrik fotoğraf (1adedi forma yapıştırılacak),
  • i) Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ile Bilgisayar İşletmeni kadroları için;Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),
  • j) Sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

Başvuruda bulunmak isteyen adayların yukarıdaki evraklarla birlikte başvurusunu aşağıdaki şekilde yapması gerekmektedir:

Diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

Son Güncelleme: 08.02.2021 09:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hazal 2021-02-11 20:30:30

önlisanslılar ne yapsın hocam şu adaletsizliği kaldırın artık