Üsküdar Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımında Mezuniyet Şartları ve Diğer Detaylar

İstanbul Üsküdar Belediyesi'ne zabıta memuru alımı için başvuru genel ve özel şartları netleşti.

Üsküdar Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımında Mezuniyet Şartları ve Diğer Detaylar

İstanbul Üsküdar Belediyesi'ne zabıta memuru alımı için başvuru genel ve özel şartları netleşti.

21 Mart 2021 Pazar 14:00
Üsküdar Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımında Mezuniyet Şartları ve Diğer Detaylar

İstanbul Üsküdar Belediye Başkanlığı'nın kadın-erkek zabıta memuru alacağı geçtiğimiz günlerde duyurulmuş, ilgili alım için başvuru yapacak adayların KPSS en az 70 puan şartının yanı sıra başvuru genel ve özel şartlarını da dikkatle incelemesi gerektiği kaydedilmişti.

Buna göre başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar aşağıdaki gibi sıralandı: 

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
a.     Türk vatandaşı olmak.
b.    Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c.     Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık,  dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye  fesat  karıştırma,  edimin  ifasına  fesat  karıştırma,  suçtan  kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d.    Erkek  adaylar  için  askerlik  durumu  itibariyle;  askerlikle  ilgisi  bulunmamak  veya  askerlik  çağına  gelmemiş  bulunmak  ya  da  askerlik  çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e.     Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
f.     İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

KONTENJAN DAĞILIMI

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
a.     İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lise mezunları için 2020-KPSSP94; Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans mezunları için 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b.    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c.     657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d.    Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e.     13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvurular 26 Nisan'da başlayacak. Başvuru işlemlerinin şahsen yapılacağına yer verilen resmi duyuruda başvuru yapacak adayların başvuru sırasında gerekli belgelere kurumun resmi sayfasından erişim sağlayabileceği vurgulandı. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aslı 2021-03-21 14:39:16

Dayısız 76 puan yeterli olur mu

Avatar
Homojen 2021-03-22 01:11:50

Puan 86 ama dayım yok napcaz