Üsküdar Belediyesi Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Üsküdar Belediye Başkanlığı bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. İkamet şartsız ilanın detayları yazımızda.

Üsküdar Belediyesi Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Üsküdar Belediye Başkanlığı bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. İkamet şartsız ilanın detayları yazımızda.

12 Mart 2021 Cuma 17:30
Üsküdar Belediyesi Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Üsküdar Belediyesi zabıta alımı yapacak.

İstanbul Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda zabıta memuru kadrosunda istihdam etmek üzere en az lise mezunlarından zabıta memuru alınacağına yer verildi.

"Üsküdar Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır." ifadeleri ile yayımlanan zabıta alımında başvuru bilgileri şu şekilde:

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

-İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lise mezunları için 2020-KPSSP94; Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans mezunları için 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış  olmak.

-  Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla  fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

-  Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

- 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURU

İlana başvuruda bulunacak adaylar , 26.04.2021-30.04.2021 tarihleri arasında müracaatını belediyeye şahsen yapacak. İlan metni için TIKLAYIN

Başvuru formu yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı aşağıdaki linklerden indirin...

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
filiz 2021-03-12 20:07:18

1990 doğumlular başvuramıyor değilmi :((

Avatar
Harun 2021-03-13 12:26:43

Zaten başvurulara neredeyse 1 ay var daha hatırlatayım Nisan ayının son haftası henüz başvurular başlamadı.