SGK Memur Alımı Başvuruları Sürüyor! İşte Başvuru Şartları ve Tarihleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na memur alımı için 8 Haziran'da başlayan başvuru işlemleri devam ediyor.

SGK Memur Alımı Başvuruları Sürüyor! İşte Başvuru Şartları ve Tarihleri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na memur alımı için 8 Haziran'da başlayan başvuru işlemleri devam ediyor.

11 Haziran 2020 Perşembe 11:52
SGK Memur Alımı Başvuruları Sürüyor! İşte Başvuru Şartları ve Tarihleri

SGK'dan yapılan resmi bilgilendirmede Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı giriş sınavı sonuçlarına göre memur alımı yapılacağı bildirilmiş, başvuru işlemlerinin 19 Haziran'a kadar e-Devlet şifreleriyle turkiye.gov.tr adresinden alınacağı kaydedilmişti. Resmi duyuruda, "Kurumumuz merkez teşkilatı kadrolarında çalıştırılmak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında giriş sınavı ile 20 adet Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamalı uygulanacaktır. Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı alımı için; 2018 ve 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri, öğrenim grubu, yazılı ve sözlü sınava çağrılacak aday sayıları ile KPSS taban puanı tablo-1’de belirtilmiştir" ifadeleri görülürken başvuru yapacak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar şu şekilde: 

a) Giriş sınavına katılabilmek için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci
maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.
b) En az dört yıllık lisans eğitimi veren aktüerya, istatistik, matematik ve bilgisayar
mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul
edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.
c) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını
doldurmamış olmak.
d) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.
e) Tablo -1 de belirtilen KPSS puan türünde belirlenen taban puan ve üzeri puan almış
olmak.
f) Geçerliliği devam eden YDS’den en az (D) düzeyinde puan almak veya buna denk
kabul edilen ve geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.
g) Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

Başvuru sürecine ilişkin yapılan resmi bilgilendirmede adayların e-Devlet üzerinden  (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav) 19 Haziran'a kadar başvurularını tamamlaması gerektiği kaydedilirken ayrıca, "Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup “Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerinde yanlışlık olan adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.Adaylar; başvuru formuna 4.5x6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir.Adaylar iletişim bilgilerini (adres, telefon numarası, e-posta adresi) en güncel haliyle yazacaklardır.Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır.Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.Giriş sınavına katılmaya hak kazanacak adayların tespiti, başvuran adayların KPSS başarı puan sıralamasına göre yapılır." denildi.

Son Güncelleme: 11.06.2020 11:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.