Selçuklu Belediye Başkanlığı'na Zabıta Memuru Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları

Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı'na kadın-erkek lisans ve önlisans mezunlarından KPSS şartıyla zabıta memuru alımı gerçekleştirilecek.

Selçuklu Belediye Başkanlığı'na Zabıta Memuru Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları

Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı'na kadın-erkek lisans ve önlisans mezunlarından KPSS şartıyla zabıta memuru alımı gerçekleştirilecek.

17 Mayıs 2020 Pazar 20:57
Selçuklu Belediye Başkanlığı'na Zabıta Memuru Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları

Selçuklu Belediye Başkanlığı zabıta memuru alımı için başvuru işlemleri15 Haziran ile 19 Haziran 2020 tarihleri arasında alınacak. Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı tarafından zabıta memuru alımı duyurusu geçtiğimiz günlerde yayımlanmış, ilgili duyuruda kadın-erkek zabıta memuru alımı için başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şartlarını dikkatle incelemesi, ilanda vurgulanan tarihlerde başvurularını tamamlamaları gerektiği kaydedilmişti. Resmi duyuruda personel alımına ilişkin, "Selçuklu Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır." ifadleeri görülürken, lisans mezunu ve önlisans mezunu adayların KPSS'den en az 70 puan almış olmaları ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerektiği kaydedilmişti. Başvuru yapacak adaylarda aranacak diğer şartlar aşağıdaki gibi oldu: 

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI
a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvuru sırasında gerekli belgeler ve diğer detaylara selcuklu.bel.tr adresinden erişim sağlanabilecek.

Son Güncelleme: 17.05.2020 20:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol