SASKİ KPSS Puanı ile 67 Memur Alımı Yapacak

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bir duyuru yayımladı. Yayımlanan güncelleme duyurusunda , ertelenen 67 memur alımının yeni başvuru tarihlerine yer verildi.

SASKİ KPSS Puanı ile 67 Memur Alımı Yapacak

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bir duyuru yayımladı. Yayımlanan güncelleme duyurusunda , ertelenen 67 memur alımının yeni başvuru tarihlerine yer verildi.

22 Mayıs 2020 Cuma 09:45
SASKİ KPSS Puanı ile 67 Memur Alımı Yapacak

SASKİ memur alımı yeni başvuru tarihleri açıklandı.

Geçtiğimiz ay ilan yayımlayan Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü , koronavirüs nedeniyle başvuru tarihlerini ileriye ertelemişti. Duyuru sonrası adaylar, yeni başvuru tarihlerini beklemeye başladı. SASKİ yeni duyuru yayımladı ve güncellenen ilan ile yeni başvuru tarihlerini erişime açtı.

Açıklamaya göre 67 memur alımına başvurular 8-19 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre  SASKİ bünyesine yapılacak 67 kamu personeli alımında başvuru genel şartları şu şekilde:

a)    Türk vatandaşı olmak,

b)    Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c)    Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d)    Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e)    Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f)    İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

g)    Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

a)    İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

b)    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, 

ALIM YAPILAN KADROLAR - KPSS VE MEZUNİYET ŞARTI

BAŞVURU

İlana başvurular 8-19 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru belgeleri şu şekilde:

Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Genel Müdürlüğümüz www.saski.gov.tr internet adresinden temin edilecektir,
a)    Nüfus Cüzdanı veya kimlik kartı fotokopisi,
b)    Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya E-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri idaremizce tasdik edilebilir.) 
c)    Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri idaremizce tasdik edilebilir.)
d)    KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkodlu bilgisayar çıktısı,
e)    Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
f)    Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
g)    4 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)
h)    Avukatlık kadrosu için avukatlık ruhsatı aslı veya noter onaylı örneği.(Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri idaremizce tasdik edilebilir.) 
i)    Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe,

Başvuru belgeleri, - Elektronik ortamda, Genel Müdürlüğümüz www.saski.gov.tr  internet adresine,
- Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı (Denizevleri Mahallesi 228. Sokak No:4 Atakum / Samsun) gönderebileceklerdir. (Geciken postalardan Genel Müdürlüğümüz sorumlu olmayacaktır.)
b)    Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, Genel Müdürlüğümüzce değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru sayfası ve formu yayımlandığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.