Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Memur Alımı Başvuru Şartları ve Tarihleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne 110 zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapılacağına dair resmi duyuru geçtiğimiz günlerde yayımlanmış, ilgili ilanda başvuru şartlarının yanı sıra başvuru tarihlerine de yer verilmişti. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Memur Alımı Başvuru Şartları ve Tarihleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne 110 zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapılacağına dair resmi duyuru geçtiğimiz günlerde yayımlanmış, ilgili ilanda başvuru şartlarının yanı sıra başvuru tarihlerine de yer verilmişti. 

24 Temmuz 2021 Cumartesi 12:06
Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Memur Alımı Başvuru Şartları ve Tarihleri

Zabıta Memuru ve itfaiye eri alımı için başvuru yapmak isteyen adayların KPSS’ye girmiş olması ve en az 70 puan şartını yerine getirmesi gerektiğine dikkat çekilen resmi duyuruda başvuru yapacak adayların ayrıca başvuru genel ve özel şartlarını da dikkatlice incelemesi gerektiği kaydedildi. 

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne zabıta memuru alımında Başvuru Genel ve Özel  Şartları ise şu şekilde sıralandı:

İlan edilen zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. 

a.Türk Vatandaşı olmak,
b.Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c.Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten 

işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 

d.Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak, 

e.Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, 

f.İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, 

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI: 

a.İlan edilen zabıta memuru ve itfaiye eri kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, 

b.Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. 

c.657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. 

d.Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 

e.İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, 

f.13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne 110 memur alımı için başvuru işlemleri 16 Ağustos’ta başlayacak 20 Ağustos’ta sona erecek. Başvuru süreciyle ilgili yapılan resmi açıklamada, “16/08/2021 tarihinden 20/08/2021 tarihi mesai günlerinde yukarıda sayılan belgeler ile 

birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Denizevleri Mahallesi. Adnan Menderes Bulvarı No:27 Atakum/Samsun adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. 

Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ve mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Başvuru sırasında HES (hayat eve sığar) kodu sorgulaması yapılacaktır. “ denildi.

KONTENJAN DAĞILIMI VE DİĞER AYRINTILAR İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYI TIKLAYIN.

https://media.iskur.gov.tr/47015/samsun-buyuksehir-belediyesi-zabita-memuru-ve-itfaiye-eri-alim-ilani-20-08-2021.pdf

Son Güncelleme: 24.07.2021 12:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.