Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu PBS Üzerinden Başladı

Sağlık Bakanlığı YHGM sayfası üzerinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı alımı başvurusunun başladığına yer verildi.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu PBS Üzerinden Başladı

Sağlık Bakanlığı YHGM sayfası üzerinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı alımı başvurusunun başladığına yer verildi.

27 Ekim 2020 Salı 12:35
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu PBS Üzerinden Başladı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu PBS üzerinden başladı.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına kamu personeli alımı yapılacağına , söz konusu personel alımının başvurusunun Personel Bilgi Sistemi üzerinden alınmaya başladığına yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

4. dönem ilk defa ve yeniden atamaya başvurusu yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

- Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri

- İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler

- Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler

- Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 02 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri,

Aşağıdaki şartları taşıyanlar ise kuraya başvuru yapamayacak:

BAŞVURULAR BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı YHGM tarafından yapılan açıklamada uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına başvuru yapacak adayların Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e- devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yaparak müracaatını yapması gerekmektedir. 

1) Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e- devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak kura takviminde belirtilen süreler içinde yapılacaktır. 2) Kura yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir. 3) Başvuru yapacak adaylar, kura takviminde belirtilen tarihler arasında PBS üzerinden başvuru formunu elektronik ortamda doldurup tercihlerini kaydedip kesinleştireceklerdir. Kesinleştirme işlemi yapıldıktan sonra başvuru bilgileri ve tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır. Kesinleştirilmeyen başvurular dikkate alınmayacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.