Pütürge Belediyesi 60 KPSS ile Memur Alımı Yapacak

Pütürge Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda 60 KPSS puanı ile memur alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızın devamında. İşte detaylar.

Pütürge Belediyesi 60 KPSS ile Memur Alımı Yapacak

Pütürge Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda 60 KPSS puanı ile memur alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızın devamında. İşte detaylar.

19 Kasım 2020 Perşembe 15:00
Pütürge Belediyesi 60 KPSS ile Memur Alımı Yapacak

Pütürge Belediyesi memur alacak.

Pütürge Belediye Başkanlığı tarafındna bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda, belediye başkanlığı bünyesinde , 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği”  hükümlerine göre istihdam emtek üzere kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Ayniyat Saymanı ve Bilgisayar İşletmeni kadrolarında istihdam etmek üzere yapılan memur alımında başvurular 28 ile 31 Aralık tarihleri arasında alınacak. 

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk ceza kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
  • İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
  • Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe verilmesi, (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

ÖZEL ŞARTLAR:

a) İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSSP3)  alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak,
b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
c) 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURU

İlana başvurular aşağıdaki evraklarla,  Elektronik ortamda, Belediye www.pütürge.bel.tr internet adresine, Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla  ile 28.12.2020 tarihinden 31.12.2020 Cuma günü saat 17.00 ye kadar (mesai günlerinde 08.00 – 17.00 saatleri arasında) Yazı İşleri Müdürlüğüne yapabileceklerdir.(Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır.)

Başvuru formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin www.pütürge.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.
Başvuru formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.
Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,
Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet      belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)
KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,
Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,
Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
2 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)
Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi    Belediyemizce onaylanabilir.)
Bilgisayar İşletmeni unvanı için öğrenimi sırasında Bilgisayar dersi aldıklarına dair belge veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasının aslı veya noter onaylı örneği 

İlan metni için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.