Merkez Bankası 50 KPSS ile Kamu Personeli Alımı Yapacak

Merkez Bankası tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda teknisyen kadrosuna 50 KPSS ile personel alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri yazımızda.

Merkez Bankası 50 KPSS ile Kamu Personeli Alımı Yapacak

Merkez Bankası tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda teknisyen kadrosuna 50 KPSS ile personel alımı yapılacağına yer verildi. İlan başvuru bilgileri yazımızda.

24 Ağustos 2020 Pazartesi 15:09
Merkez Bankası 50 KPSS ile Kamu Personeli Alımı Yapacak

Merkez Bankası 40 personel alacak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda teknisyen kadrosuna personel alımı yapılacağına yer verildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırmak üzere yapılacak teknisyen alımında 40 kamu personeli alınacağına yer verildi. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İşe alınacak personellerde aranan şartlar şu şekilde:

- 01.01.1989 ve daha sonra doğmuş olmak.

- Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)

- Teknisyenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan teknisyen olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

- 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) veya 2020 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak.

- Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından yasaklı olmamak.

- Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

- Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.

- Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

BAŞVURU TARİHİ

Merkez Bankası'nın personel alımına başvurular internet üzerinden yapılacak. Başvurusunu yapmak isteyen adayların aşağıdaki evrakları 27 Kasım ile 14 Aralık tarihleri arasında Merkez Bankası 'nın internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), yapması gerekecektir. 

- Fotoğraf

- Ortaöğretim mezuniyet belgesi

- Ön lisans mezuniyet belgesi

- Sınav Sonuç Belgesi (KPSS Ön Lisans)

- Askerlik belgesi (Erkek adaylar için).

İlanlar için TIKLAYIN

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.