Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne Büro Memuru Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne lisans mezunu büro memuru alımı yapılacak.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne Büro Memuru Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne lisans mezunu büro memuru alımı yapılacak.

26 Nisan 2021 Pazartesi 00:29
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne Büro Memuru Alımı Yapılacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, büro memuru alımı ilanı 26 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Lisans mezuniyet şartı bulunan ilana , başvuru işlemlerinin İŞKUR üzerinden yapılacağına yer verilirken, başvuru yapacak adayların başvuru genel ve özel şarlarını dikkatle incelemesi gerektiği kaydedildi. Resmi duyuruda, "İlanlara Başvurular Türkiye İş Kurumu Üzerinden Yapılacaktır. İlanlar, Türkiye İş Kurumunun https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresinde yayınlanacaktır." denilirken, kontenjan dağılımı ve diğer detaylar şu şekilde sıralandı: 

Açıklama 1- Kuruluşumuza gönderilen aday listelerinde, ilan edilen başvuru şartlarını sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Açıklama 2- Kuruluşumuza yapılacak başvuruların geçersiz olduğu, başvurular başvuru süreci içerisinde Türkiye İş Kurumu web sayfasından ya da Türkiye İş Kurumu Hizmet Merkezlerine şahsen gidilerek başvuru yapılabilecektir. Açıklama 3- Türkiye İş Kurumunca nihai listelerin ulaşmasına müteakip sözlü sınav/mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıca duyurulacaktır. a-) 1 kişilik Büro Personeli (Memur) için sınav konuları ve puanlama aşağıda belirtilmiştir. • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan) • Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan) • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevler (20 Puan) • 4857 Sayılı İş Kanunu (20 Puan) •Genel kültür (20 Puan) b-) 4 kişilik Büro Personeli (Memur) için sınav konuları ve puanlama aşağıda belirtilmiştir. • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan) • Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan) • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan) • İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili mevzuata ilişkin konular (40 Puan) olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır. Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir. Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir. Asıl ve yedek aday listeleri kurumun internet sitesinden ilan edilecek ve listede yer alan adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Son Güncelleme: 26.04.2021 02:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ş 2021-04-26 12:33:01

Alt tarafı kıytırık bi memur alacaksınız istediğiniz şartlara bak