İkamet Şartı Yok: Nevşehir Belediyesi Memur Alımı Başvurusu Başladı

Nevşehir Belediyesi tarafından yayımlanan memur alımı ilanına başvurular bugün başladı. İkamet şartı olmadan yapılan kamu personeli alımında başvuru bilgileri ve başvuru detayları yazımızda.

İkamet Şartı Yok: Nevşehir Belediyesi Memur Alımı Başvurusu Başladı

Nevşehir Belediyesi tarafından yayımlanan memur alımı ilanına başvurular bugün başladı. İkamet şartı olmadan yapılan kamu personeli alımında başvuru bilgileri ve başvuru detayları yazımızda.

30 Kasım 2020 Pazartesi 09:19
İkamet Şartı Yok: Nevşehir Belediyesi Memur Alımı Başvurusu Başladı

Nevşehir Belediyesi memur  alımı başladı.

Nevşehir Belediye Başkanlığı geçtiğimiz haftalarda bir duyuru yayımladı ve zabıta memuru, tahsildar, veznedar, bilgisayar işletmeni, Mutemet, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ile  düz memur kadrosuna kamu personeli  alacağını duyurdu. Belediye Başkanlığınca yayımlanan ilanda başvuruların bugün başladığına , başvuru yapmak isteyen adayların başvuru formu ile belirtilen şekilde müracaatını yapması gerektiğine yer verildi. 4 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek başvuruların detayları kamubulteni.com'da.

Nevşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak kamu personeli alımında detaylar şu şekilde:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a. Türk vatandaşı olmak.

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

d. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

f. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

g. Hangi kadroya başvuru yaptığına ilişkin dilekçe vermek

ÖZEL ŞARTLAR

a. İlan edilen kadro unvanları için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak ,2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP3 ve KPSSP93 puan türlerinden, 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP94 puan türünden alım yapılacak olan unvanların karşısında belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c. Zabıta Memuru Kadroları için; Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekmektedir. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

d. Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e. Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Bilgisayar İşletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi aldığını transkript dökümüyle belgelemek.

f. Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapan adayların, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU BAŞLADI

İlana başvurular bugün başladı ve 4 Aralık tarihine kadar yapılacak. Adaylar başvurularını aşağıdaki evraklarla birlikte yapacak:

a) Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

c) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

d) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama barkodlu bilgisayar çıktısı,

e) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

g) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

h) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe,

i) Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Bilgisayar İşletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi aldığını gösterir belge,

j) Son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak).

k) Başvuru formu

Memur Başvuru Formu İçin Tıklayın

Zabıta Başvuru Formu İçin Tıklayın

Başvuru şekli belediye tarafından şu şekilde açıklandı:

"Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 30/11/2020 gününden 04/12/2020 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 09.00-17.00 arasında) Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne (Karasoku Mahallesi Atatürk Bulvarı No:34 Merkez /Nevşehir) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Elektronik ortamda, Belediyemizin insankaynaklari@nevsehir.bel.tr internet/mail adresine,

Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile (Karasoku Mahallesi Atatürk Bulvarı No:34 Merkez /Nevşehir) adresine gönderilebilecektir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır)

Zabıta memuru kadrolarına başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne (Karasoku Mahallesi Atatürk Bulvarı No:34 Merkez/Nevşehir) istenilen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

Son Güncelleme: 30.11.2020 09:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Merve 2020-11-30 10:17:52

70 çok az olmuş 100 puan isteseydiniz, sanki 10000 TL maaş var.

Avatar
Volkan 2020-11-30 12:01:28

30 yaş üzerindekileri kişileri daha neden kpss ye sokuyorsunuz ozaman mademki işe giremiyoruz 30 yaş nedir ya tüm kamu sektörüne sesleniyorum

Misafir Avatar
mehmeterdem 2020-11-30 21:34:42 @Volkan

haklısın kardeşim 30 yaşını geçenler ölsün mü

Beğenmedim! (1)
Avatar
BURCU 2020-12-02 09:31:33

ONLİNE OLARAK NASIL BAŞVURU YAPACAZ BİLGİSİ OLAN VAR MI ?

Avatar
Sanet 2020-12-09 23:41:13

Sonuçlar açıklandı mı ben bulamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

Avatar
Meryem 2020-12-01 09:30:42

Sınav ne zaman acaba zabıta memurluğu için 30 yaşı doldurup doldurmadığımıza bakmamız için sınav tarihini bilmek gerekir. Heryerde bir 30 yaş sınırı var eee neden 30 uaşındakiler kpss sınavına giriyor ki boşuna birde kpss de 35 olan sınırda kaldırıldı daha otuzlsr alınmıyor otuzbeş yaş sınırı kalkmış

Avatar
ismail 2020-12-02 14:25:09

lisans zabıta için puan nerelerde kapanır acaba bir de zabıta maaşları ne kadar bilgisi olan var mı internette yazdıgı gibi 3900 civarı mı ekstraları oluyor mu