GSB ve DHMİ Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanlarda memur alımı başvurusunun başladığına yer verildi.

GSB ve DHMİ Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanlarda memur alımı başvurusunun başladığına yer verildi.

08 Şubat 2021 Pazartesi 10:47
GSB ve DHMİ Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

DHMİ ve GSB memur alımı başvurusu başladı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda kamu personeli alımı başvurusunun başladığına yer verildi.

DHMİ MEMUR ALIMI

DHMİ, Asistan Hava Trafik Kontrolörü kadrosuna KPSS 70 puan şartı ile memur alımı yapacağını bildirdi. Alım yapılacak havaalanları şu şekilde:

Başvuru şartları ise şu şekilde:

- Türk Vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

- Son başvuru tarihi itibarıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak.

- Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak,

- ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, (aranan şartlar www.dhmi.gov.tr adresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliğinde yazılı bulunmaktadır.)

- Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır, gerekirse hakem hastaneye gönderilir ve hakem hastanece verilecek nihai rapor sonucuna göre işlem tesis edilir. Adaylar Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı veya yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)

- Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, (ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge (26.02.2016 tarihinden sonraki belgeler geçerlidir.).

- Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olmak. (Bknz.: “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği”)

Başvurular http://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden yapılacak.  İlan metni için TIKLAYIN

GSB MEMUR ALIMI

GSB memur alımında başvuru şartları şu şekilde:

-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

-Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

-Yarışma sınavının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

-ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıda öğrenim dallarına göre belirlenen puan türlerinden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

-Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.

-Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak.

Başvurular basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden alınıyor. İlan metni için TIKLAYIN

Anahtar Kelimeler:
Memur AlımıDHMİGsb
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.