Gelir İdaresi 1500 Gelir Uzmanı Alımı Yapacak: Şartlar ve Başvuru Tarihi Açıklandı

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından az önce bir duyuru daha yayımlandı. Yayımlanan duyuruda gelir uzmanı kadrosunda istihdam etmek üzer 1500 alım yapılacağına yer verildi.

Gelir İdaresi 1500 Gelir Uzmanı Alımı Yapacak: Şartlar ve Başvuru Tarihi Açıklandı

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından az önce bir duyuru daha yayımlandı. Yayımlanan duyuruda gelir uzmanı kadrosunda istihdam etmek üzer 1500 alım yapılacağına yer verildi.

24 Ekim 2020 Cumartesi 11:00
Gelir İdaresi 1500 Gelir Uzmanı Alımı Yapacak: Şartlar ve Başvuru Tarihi Açıklandı

Gelir İdaresi 1500 gelir uzmanı alacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 'ın açıklamasının ardındna duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 1000 gelir uzman yardımcısı ve 1500 gelir uzmanı alımı yapılacağına yer verildi.

1000 gelir uzman yardımcısı alımı için TIKLAYIN

1500 GELİR UZMANI ALINACAK

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından az önce yayımlanan duyuruda 1500 gelir uzmanı alımı yapılacağına yer verildi. Yayımlanan duyuruda 12 Haziran 2019 tarihli ve 30799 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7176 sayılı Bazı Kanunlar ile 635 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Geçici 1 inci maddesi ve bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar uyarınca 1500 (bin beş yüz) Gelir Uzmanı alımı için sınavın yapılacağına yer verildi.

Giriş sınavının yazılı bölümü 23 Ocak 2021 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Gelir uzmanı alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir:

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren yurtiçi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

- Başkanlık merkez ve taşra teşkilatı kadrolarında halen görev yapıyor olmak,

- Sınav tarihi itibarıyla Bakanlık ve Başkanlık kadrolarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında toplam üç yıl görev yapmış olmak,

- Son üç yıl içinde uyarma ve kınama cezası hariç herhangi bir disiplin cezası almamış olmak

BAŞVURU

İlana başvurular 30 Kasım günü başlayacak ve 18 Aralık ta sona erecek. Adaylardan, başkanlık merkezinde bulunanlar için personel daire başkanlığına, kadrosu vergi dairesi başkanlıklarında bulunanlar ve kadrosu defterdarlıklarda bulunanlar için personel müdürlüklerine müracaatını başvuru formu ile birlitkte yapacak. 

İlan metnine ulaşmak için tıklayın

Başvuru formuna(EK-1) ulaşmak için tıklayın

SINAV KONULARI

- Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. - Giriş sınavının yazılı bölümü test usulü gerçekleştirilecek olup, sınav konularına aşağıda yer verilmiştir. a) 1 No'lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Hazine ve Maliye Bakanlığına ilişkin hükümleri b) 4 No'lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Gelir İdaresi Başkanlığına ilişkin hükümleri c) 213 sayılı Vergi Usul Kanunu ç) 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu d) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu e) 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu f) 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu g) 488 sayılı Damga Vergisi Kanunu ğ) 197 sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu h) 7338 sayılı Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu ı) 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu i) 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun j) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu k) 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu I) 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu m) 6245 sayılı Harcırah Kanunu n) Genel Muhasebe o) Vergi Dairesi Başkanlıklarının Kuruluş ve Görev Yönetmeliği ö) Vergi Daireleri Kuruluş ve Görev Yönetmeliği p) Vergi Daireleri İşlem Yönergesi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.