CTE Kadın Erkek Memur Alımında Değişiklik

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı ve kadın erkek idare memuru alımında başvuru şeklinin değiştiğine yer verildi. İşte o duyuru ve ilanın başvuru şartları ile başvuru tarihi.

CTE Kadın Erkek Memur Alımında Değişiklik

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı ve kadın erkek idare memuru alımında başvuru şeklinin değiştiğine yer verildi. İşte o duyuru ve ilanın başvuru şartları ile başvuru tarihi.

24 Kasım 2020 Salı 12:19
CTE Kadın Erkek Memur Alımında Değişiklik

CTE 400 memur alımında değişiklik.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda, geçtiğimiz hafta ilan edilen 400 memur alımındaki değişikliğe yer verildi. CTE resmi internet adresi üzerinden yayımlanan duyuruda başvuru şeklinin değiştirildiğine , başvuruların internet üzerinden alınacağına yer verildi. 

400 İDARE MEMURU ÖĞRENCİ ALINACAK

CTE'nin yayımladığı ilana baktığımızda idare memuru kadrosunda istihdam  etmek üzere 100 kadın 300 erkek memur alınacağına yer verildiği görüldü. İlanlara başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 29'uncu maddesi hükümleri gereğince adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.
  • -Türk Vatandaşı olmak,
  • -Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,  zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 
  • -Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,
  • -Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11.12.2020 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (06/09/1985 ve sonrası doğumlu olanlar),
  • -Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)
  • - Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (sağlık kurulu raporu sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)
  • -2020 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • -En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

BAŞVURU ŞEKLİ DEĞİŞTİ: İŞTE TARİH

CTE tarafından yayımlanan duyuruda başvuruların 27 Kasım günü başlayacağına yer verildi. Daha önce duyuruda başvuruların adliyelere yapılacağına yer verilmişti. Ancak yeni duyuruda, coronavirüs nedeniyle müracaatların internet üzerinden, e devlet kapısından yapılacağına yer verildi. İşte yeni duyuru:

"Covid-19 salgın hastalığı kapsamında alınan yeni tedbirler nedeniyle başvuruların 27.11.2020 - 11.12.2020 (23:59:59’a kadar) tarihleri arasında e-Devlet üzerinden alınması kararlaştırılmıştır.

Adaylar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak bizzat gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların öğrenim durumları Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile 2020 KPSSP3 puanı; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Başvuru aşamasında Yükseköğretim Bilgi Sisteminde yer alan öğrenim bilgileri dikkate alınacağından, e-Devlet üzerinde mezuniyet bilgileri bulunmayan adayların başvuru sırasında mağduriyet yaşamamaları için e-Devlet üzerinde yer almayan mezuniyet bilgilerini mezun oldukları üniversitelerden güncelleştirmeleri gerekmektedir. İlanda belirtilen KPSSP3 puan türü dışında farklı bir puan türünden başvuru yapan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu husustaki sorumluluk adayın kendisine aittir.

Ön inceleme aşamasında e-Devlet üzerinde yer alan bilgiler dikkate alınacak ayrıca belge talep edilmeyecektir. Adaylardan gerekli durumlarda; sisteme yüklenen belgelerin asılları istenilebilecektir.

Başvuru işleminin nasıl yapılacağına dair hazırlanan “e-Başvuru Kılavuzu” ekte sunulmuştur. Başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu hususta sorumluluk başvuru yapan adaya aittir. Yaşanacak mağduriyetlerden ötürü hak kaybı yaşayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır. Adaylar başvurularını iptal etmek istediği takdirde, e-Devlet üzerinden başvurularını başvuru süreci içerisinde iptal edebileceklerdir."

Başvurular başladığında haberdar olmak için  TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
. 2020-11-24 12:53:36

Lan şu an cte de görev yapanların kaç tanesi lisans mezunu adamlar isimlerini yazamiyorlarlar. Okuma yazmaları yok
O zamn öyle olanların hepsini çıkartın yerine lisans mezunlarini yerlestirn

Avatar
Smg 2020-11-24 12:57:31

Lisans kpss 60 olsun

Avatar
Oooo 2020-11-24 12:47:05

Kpss puanı 60 olsun

Avatar
Oooo 2020-11-24 12:47:50

Kpss puanı 60 olsun

Avatar
İşsiz 2020-11-24 13:04:31

Neden lisans mezunu alıyosunuz, lise mezunu insanlar ne yapacak nerde çalışacak, lisans mezunları kamuda farklı yerlere atanabilme şansı var ama biz lise mezunlarının öyle bir şansı yok her yer lisans mezunu alıyor. Önümüzü kapatmayın, lise mezunu alım yapın lütfen...

Misafir Avatar
kazım 2020-11-24 14:33:03 @İşsiz

4 sene emek verdikleri için lisansa öncelik tanınabilir lise mezunları için de kpss puan yükseltmesi yapılabilir

Beğenmedim! (0)
Avatar
Askerler Bâsvurabilir mı? 2020-11-24 12:36:27

..

Avatar
1010 2020-11-24 12:56:18

Sadece lisans mezunu mu alınacak yani. Ya diğer bekleyenler ne olacak. ?

Avatar
Lise mezunuda hak arıyor 2020-11-24 14:13:08

Neden bizde yeni sinava girdik lise mezunları olarak bizmde başvuru hakkimiz olsun önümüzü kapatmasinlar işsizin söyledikleri de doğrudur lisanlar her yere başvuru yapabiliyor zaten