CTE En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvurusu e Devlet'te Başladı (Katip ve Öğretmen Alımı)

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı başvuru ekranının açıldığına yer verildi.

CTE En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvurusu e Devlet'te Başladı (Katip ve Öğretmen Alımı)

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından kamu personeli alımı başvuru ekranının açıldığına yer verildi.

18 Ocak 2021 Pazartesi 13:22
CTE En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvurusu e Devlet'te Başladı (Katip ve Öğretmen Alımı)

CTE kadrolu memur alımı başvuru ekranı açıldı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifecleri Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. CTE resmi internet adresi üzerinden yayımlanan duyuruda en az lise mezunu adaylar arasından cezaevi katibi ,  üniversite mezunu adaylar arasından katip alımı yapılacağına yer verildi. İlanlara başvurular bugün başladı.

KATİP ALIMI

Cezaevi katibi kadrosuna kadrolu olarak yapılan 160 memur alımının başvuru şartları şu şekilde:

- Türk Vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,  

- Askerlikle ilişiği bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

- Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

- Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

- Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 05.02.2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak;  
Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla (ceza infaz kurumu kâtibi) 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

- Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

- Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alanları ile diğer lise ve dengi okulların bilgisayar veya bilişim teknolojileri alanlarından mezun olmak, (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

- Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

-  Uygulamalı sınavdan en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için ilgisine göre sınav kurulu veya komisyon tarafından kura yöntemiyle belirlenerek adaylara verilen ya da UYAP sistemi üzerinden otomatik olarak seçilerek elektronik ortamda gönderilen bir metinden bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız ve tekrarsız en az doksan kelime yazmak, 

Alım yapılacak şehirler ise şu şekilde:

ÖĞRETMEN

Öğretmen alımı şu şekilde:

-Türk Vatandaşı olmak,

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,  zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 

-Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

-Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (sağlık kurulu raporu sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

-Milli Eğitim Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak,

İKİ İLANA BAŞVURULAR

İki ilana başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları izleyerek başvurusunu yapması gerekmektedir:

https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA yazan kısma tıklayın ve e devlet şifreniz TC kimlik numaranızla giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde bulunan YENİ BAŞVURU kısmına tıklayın. Daha sonra karşınıza güncel ilanlar çıkacak. Burada başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bilgi alış verişi için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İbo 2021-01-18 13:45:33

iKM alımı gelsin artık ya

Avatar
Merve 2021-01-18 13:38:37

60 olsa ne olurdu

Avatar
Furkan 2021-01-18 15:18:41

68 ile başvuru yaptım kabul etti

Avatar
karlar prensesi 2021-01-19 17:01:58

nasıl kabul etti 61 le

Avatar
Selahattin 2021-01-18 21:33:54

61 le başvurdum kabul etti

Misafir Avatar
karlar prensesi 2021-01-19 20:37:34 @Selahattin

nasıl kabul etti?

Beğenmedim! (0)
Avatar
ömer 2021-01-18 22:32:17

Ya bu katıp alımında diploma vs istiyor onda dosyayı nasıl yukleyecez bilgisi olan varmı

Avatar
Serdal Aşcı 2021-01-19 00:07:55

Her yetenek var bende bir deneyin görün lise, sosyal Bilimler mezunuyum. 38.yaşındayım.39 a gireceğim. Bizler bu yaştakiler öysm Kpss ortaöğretim den girenler 63, 8 küsüratlı puan alanlar64, 65 bunların akibeti ne olacak Sayın Bakanım,sayğıyla size soruyorum. Bizler ne yapalım söyleyin onu yapalım. Bizler bir yere yerleşemezmiyiz? Sayğılarımla soruyor.???

Avatar
Sibel 2021-01-19 00:25:30

60 olsun yaş sınırı olmasın